Karkonoski Park Narodowy pokazał, jak zachowują się turyści w górach. "Gdzie oni mają rozum?" - pyta internauta

Redakcja 02.08.2017
Karkonoski Park Narodowy
Fotografia: East News

Nie wszyscy obowiązujące zasady biorą sobie do serca. 

Kiedy w grudniu 2016 roku polskie media obiegło zdjęcie turystki, która wybrała się na Kasprowy Wierch w szpilkach, wielu przecierało oczy ze zdumienia. Choć wydawać by się mogło, że turyści będą uczyć się na cudzych błędach i zaczną przestrzegać zasad obowiązujących w górach, wszystko wskazuje na to, że nie każdy wziął je sobie do serca. 

Czytaj więcej: Założyła szpilki i poszła na Kasprowy Wierch. To zdjęcie jest hitem Internetu

Tym razem nie mamy do czynienia z nieodpowiednim doborem stroju, a z bardzo nieodpowiedzialnym zachowaniem. Karkonoski Park Narodowy opublikował zdjęcia przedstawiające piknik, który urządzili turyści poza szlakiem w rejonie Hali Szrenickiej. 

Aż trudno uwierzyć w taką beztroskę. Grupa ludzi, poza szlakiem, w rejonie Hali Szrenickiej, urządziła biwak z ogniskiem. Straż Karkonoskiego Parku Narodowego nakazała im zgaszenie ognia, posprzątanie terenu i powrót na szlak. Każdy z uczestników ogniska dostał także mandat karny. Przypominamy, że w Karkonoskim Parku Narodowym nie wolno schodzić ze szlaków, biwakować w miejscach niedozwolonych i palić ognisk - czytamy na Facebooku Karkonoskiego Parku Narodowego. 

"Janusze i Grażyny"

Internauci na imprezowiczach nie pozostawili przysłowiowej suchej nitki. Zauważają, że ich zachowanie było nieodpowiedzialne i głupie. 

Głupota ludzka nie zna granic!

Co za ludzie, gdzie oni mają rozum.

Mandat? Sprzątanie szlaków pod nadzorem strażników z tabliczką na plecach "chciałem zniszczyć dobro wszystkich ludzi!"

Janusze i Grażyny turystyki, co się wyrabia w tym kraju. Kiedyś góry były dla prawdziwych turystów, teraz pcha się tam wszelka dzicz, to to takie trendy.

To, co się dzieje w weekend w Karkonoszach przechodzi ludzkie pojęcie. Pijani turyści o 10:00, radio na szlakach, o darciu mordy (inaczej się nie da napisać) nie wspomnę... Może trzeba pomyśleć o ulotkach, jak należy się zachowywać na szlakach?

Są też internauci, którzy uważają, że mandat może tu niewiele pomóc. Proponują, aby publikować dane osób, które złamały regulamin Parku. To może skutecznie zniechęcić tych, którzy będą chcieli wziąć przykład z nieodpowiedzialnych turystów. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów