Popularny muzyk wyznał, że choruje na ostrą białaczkę. "Cieszę się, że mogę być w domu z rodziną"

Sandra Banach 12.09.2019
Karel Gott
Fotografia: East News

Karel Gott na łamach czeskiej prasy wyznał, że znów ma poważne problemy zdrowotne. U artysty zdiagnozowano raka.

Karel Gott to jeden z najpopularniejszych czeskich piosenkarzy. Muzyk koncertował po całym świecie. Artysta pokonał w swoim życiu raka węzłów chłonnych. Niestety poważne problemy zdrowotne powróciły. Karel Gott wyznał, że zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę.

Karel Gott choruje na białaczkę

Jak podaje portal Onet.pl, cztery lata temu stwierdzono u niego agresywnego guza, a półtora roku później lekarze zdiagnozowali zaburzenia krwiotwórcze. Pomimo specjalistycznych zabiegów, choroba przekształciła się w ostrą białaczkę.

W swoim oświadczeniu muzyk wyznał, że jest pod opieką lekarzy. Zaapelował także do mediów i fanów, o uszanowanie jego prywatności - szczególnie w tych bardzo trudnych chwilach. Artysta aktualnie przebywa w domu z rodziną, gdzie kończy swoja autobiografię.

Cieszę się, że mogę być w domu z rodziną. Kończę moją autobiografię, która ukaże się wiosną przyszłego roku. Kilka dni temu zakończyliśmy kręcenie filmu dokumentalnego o moim życiu.

Karel Gott wydał prawie 200 płyt. Jego repertuar charakteryzował się ogromną różnorodnością. Na jego albumach można było znaleźć ludowe pieśni, swing, jazz, a także pop, rock, country i bożonarodzeniowe hity.

Zobacz także: Maddox Jolie-Pitt o relacji z Bradem Pittem. Te słowa mogą zaboleć

Interesujesz się medycyną? Koniecznie weź udział w naszym quizie.

Rozwiąż quiz

10 prostych pytań z medycyny. Tylko 1 na 20 osób zdobywa komplet punktów

Zęby dorosłego człowieka
Fotografia: Shutterstock

1. Ile zębów ma dorosły człowiek?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów