Karateczka o Lewandowskiej: "Nie jest prawdziwą mistrzynią". Trenerka odpowiedziała

Hanna Skowron 11.02.2019
Anna Lewandowska
Fotografia: MARCIN GADOMSKI/East News

Zdaniem Doroty Banaszczyk dyscyplina, którą uprawiała Lewandowska, nie ma nic wspólnego z prawdziwym karate.

Anna Lewandowska jest znana przede wszystkim jako trenerka, dietetyczka i żona Roberta Lewandowskiego. Taka popularność ma swoją cenę. Na co dzień na jej profilach w mediach społecznościowych pojawia się mnóstwo pozytywnych komentarzy fanów, ale Lewandowska musi się liczyć także z mniej przychylnymi głosami. Ostatnio została krytykowana przez znaną karateczkę Dorotę Banaszczyk.

Nie wszyscy wiedzą, że zanim Anna Lewandowska została trenerką, robiła międzynarodową karierę w karate. Była wielokrotną medalistką mistrzostw świata, Europy i Polski. Okazuje się, że jednak nie wszyscy uznają jej wyróżnienia. Dorota Banaszczyk uważa, że "Lewa" nie jest prawdziwą mistrzynią.

Dorota Banaszczyk o Annie Lewandowskiej: Nie jest prawdziwą mistrzynią

W wywiadzie dla portalu Sport.pl znana karateczka skrytykowała żonę gwiazdy Bayernu Monachium. Jej zdaniem karate tradycyjne, czyli kata, które trenowała Lewandowska, nie może być porównywane do karate kumite, czyli odmiany z przeciwnikiem. Według Banaszczyk ta pierwsza dyscyplina nie ma nic wspólnego z prawdziwym karate.

Moja dyscyplina dzieli się na kata i kumite. Kata to zbiór technik, konkurencja pokazowa, którą można porównać do walki z cieniem. Natomiast ja trenuję kumite, które polega na walce z przeciwnikiem. To jest prawdziwe karate, które uznane jest na całym świecie. Niestety, w Polsce bardzo rozpoznawalne jest "karate tradycyjne", które tak naprawdę jest jakimś dziwnym bytem - powiedziała.

Banaszczyk ubolewa, że ludzie nie rozróżniają tych dwóch dyscyplin. Uważa, że trenerka nie ma prawa do tytułu mistrzyni.

Jak komuś mówię, że zdobyłam historyczny złoty medal dla Polski w prawdziwym karate, to najczęściej dziwią się tylko i mówią: „Ale jak to? Przecież Ania Lewandowska była mistrzynią w karate”. Ręce mi opadają, jak coś takiego słyszę. No właśnie nie, ona uprawiała karate tradycyjne i nie jest prawdziwą mistrzynią - oceniła.

Wywiad wywołał poruszenie w mediach. Mimo że Lewandowska rzadko komentuje krytykę pod swoim adresem, tym razem postanowiła odpowiedzieć na słowa Banaszczyk.

Prawdziwy Samuraj zawsze z pokorą - napisała, komentując link do wywiadu zamieszczonego przez jednego z fanów na jej Instagramie.

Myślicie, że to ostatnie słowo Lewandowskiej?

Zobacz także: Anna Lewandowska pokazała zdjęcie sprzed 20 lat! "Teraz usta powiększone i ząbki lepsze"

Jak oni się wspierają! Lewandowski zawsze może liczyć na żonę!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów