Kanye West zaskakuje, ale nie zawsze pozytywnie. To być może początek końca jego kariery

Redakcja 22.11.2016
Kanye West
Fotografia: ONS

Amerykańskie media zastanawiają się, czy Yeezy postradał zmysły. Niestety, chyba nie są dalekie od prawdy.

19 listopada 2016 roku Kanye West odwołał wszystkie występy w ramach swojej trasy koncertowej Saint Pablo. Tym samym zdenerwował mieszkańców aż 21 miast, którzy i tak obawiali się, że raper już nigdy nie zagra dobrego, długiego koncertu. Nadużył ich zaufania już w październiku, kiedy niemal bez wyjaśnienia opuścił scenę w Nowym Jorku. To jednak zostało mu wybaczone, ponieważ jak się później okazało, w Paryżu obrabowano jego żonę, Kim Kardashian

Zanim poinformował fanów o odwołaniu koncertów, zdążył jeszcze pojawić się w kalifornijskim Sacramento. Wszedł na scenę, zagrał trzy utwory, wygłosił emocjonalną, pełną żalu przemowę i... opuścił scenę. Fani byli wściekli, a organizator podjął decyzję o zwróceniu pieniędzy za bilety. Teraz media analizują słowa gwiazdora, które brzmią, jakby postradał zmysły. Oskarżył Google i Facebooka o oszukiwanie ludzi, ponieważ nie promują prawdziwych artystów. Poszkodowany jest według niego Frank Ocean, a nawet Kid Cudi, który przecież nie tak dawno oskarżał rapera o to, że nie pisze swoich tekstów sam. 

Pokrzywdzony Jezus

Kanye West stwierdził, że Beyoncé, której przed siedmioma laty oddał hołd na VMA twierdząc, że to do niej należy nagroda za najlepszy wideoklip, a nie do Taylor Swift, w tym roku go skrzywdziła. Piosenkarka miała ponoć zagrozić MTV, że nie wystąpi podczas gali, jeśli jej teledysk do "Formation" nie zostanie nagrodzony. Raper ma żal, że przez ten szantaż nie wygrał jego klip do "Famous". 

Nie próbuję jej dissować. Jest wspaniała. Taylor Swift jest wspaniała. Wszyscy jesteśmy wspaniałymi ludźmi. Wszyscy jesteśmy sobie równi - stwierdził raper w Sacramento.

Muzyk w czasie emocjonalnego przemówienia prosił Jaya-Z o telefon, stwierdził nawet, że Carter ma prywatnych zabójców - tak jak Dj Khaled - i poprosił, aby nie wysyłał ich po jego głowę. Skrytykował również Marka Zuckerberga za nieudzielenie mu wsparcia finansowego po tym, jak w lutym 2016 roku prosił o to na Twitterze oraz skierował słowa pogardy w stronę Hilary Clinton. 

Monolog rapera trwał aż 15 minut. Artysta zdawał się być przestraszony, mówił, że wie, że po tym wystąpieniu jego kariera może się skończyć. Zdezorientowani i wściekli fani, którzy za bilety zapłacili nawet 1000 złotych, natychmiast zalali sieć skargami. I chyba nikt się im nie dziwi. 

Byle dalej od Westa

Jeszcze tego samego dnia, Kanye West bez żadnego wyjaśnienia, odwołał wszystkie zaplanowane koncerty. Po dwóch dniach, 21 listopada 2016 roku, raper trafił do szpitala. Nie wiadomo, jaka jest przyczyna nagłego pogorszenia stanu zdrowia artysty, jednak zagraniczne media sugerują, że może to mieć związek z jego niestabilnym stanem emocjonalnym. NBC News podaje, że raper wciąż przebywa na obserwacji w Los Angeles. Według nieoficjalnych informacji, Kanye West jest wykończony, ponieważ bez wytchnienia pracował nad nową kolekcją ubrań. 

Nie można zapomnieć o tym, że odważne słowa padły z ust rapera już kilka dni wcześniej. Krzyczał do tłumu w San Jose, że wspiera Donalda Trumpa, a czarnoskórzy powinni przestać skupiać się na rasizmie. Wiele osób z show-biznesu skrytykowało go za to nierozsądne zachowanie. Pojawiły się głosy, że Kanye West robi krzywdę nie tylko sobie, swojej rodzinie, ale również społeczności afroamerykańskiej i czarnoskórym artystom.

Dojdzie do tego, że twórcy będą bali się z nim współpracować, a być może nawet rozmawiać. W końcu utrzymywanie kontaktu z taką osobą może nie tylko być obciążeniem psychicznym, ale też negatywnie wpływać na wizerunek, a nawet karierę muzyczną.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów