Kampania z rozśpiewanymi piersiami obeszła cenzurę w internecie. I dobrze, bo zwraca uwagę na ważny problem

Redakcja 26.04.2017
Kampania "Everybody Loves Boobs"
Fotografia: www.youtube.com

Ponieważ damskie sutki w mediach społecznościowych są cenzurowe, twórcy spotu wpadli na niebanalny pomysł. 

Ruch MACMA zaprezentował spot "Everybody Loves Boobs", czyli "Wszyscy kochają cycki", który w fenomenalny sposób obszedł cenzurę w internecie i zwraca uwagę na bardzo ważny problem.

Opublikowany w sieci film ma za zadanie podnieść świadomość społeczną na temat raka piersi, z powodu którego co roku umierają miliony kobiet. Pomóc ma w tym przygotowana przez MACMA kampania, w której głównymi bohaterami są rozśpiewane piersi. 

W pierwszej scenie filmu widzimy kobietę ubraną jedynie w szlafrok z logo Facebooka i Instagrama. Po chwili ściąga go, a naszym oczom ukazują się nagie piersi. Ponieważ cenzura w mediach społecznościowych zabrania pokazywania sutków, twórcy kampanii postanowili obejść ten przepis w doskonały sposób. Na filmie oczywiście widzimy nagie piersi, jednak zamiast sutków mają usta.

Cenzura w mediach społecznościowych jest nadal problemem. To doprowadziło do poszukiwania nowych sposobów do omijania jej. Tym razem pokazujemy śpiewający biust, by zwrócić uwagę na problem, jakim jest rak piersi, jednocześnie omijając algorytmy mediów społecznościowych. Dbajmy o to, co jest ważne. Wcześnie wykryty jest wyleczalny - zauważają twórcy kampanii, a ich wypowiedź przytacza Nowymarketing.pl. 

Rozśpiewane piersi zwracają uwagę na fakt, że "wszyscy kochają cycki". Pokazują przy tym ich różne rodzaje: małe, duże, krągłe, jędrne i obwisłe. W pewnym momencie piosenka zostaje przerwana stwierdzeniem: "Nie, nie wszyscy kochają cycki. Rak nas nienawidzi". Po chwili naszym oczom ukazuje się kobieta po mastektomii. 

To mocne wideo ma za zadanie nie tylko zwiększyć świadomość dotyczącą nowotworu piersi, ale również walczyć z cenzurą w social media. Często usuwane są przecież zdjęcia przedstawiające kobiece nagie piersi z widocznymi sutkami. Ten fakt może oburzać, bo podobny los nie spotyka zdjęć przedstawiających męskie sutki, które przecież wyglądają niemal identycznie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów