Kamil Stoch znowu zdominuje Puchar Świata w skokach narciarskich? Rusza nowy sezon!

Sylwia Kropiewnicka 16.11.2018
Polscy skoczkowie po konkursie
Fotografia: East News

Dzisiejsze kwalifikacje do indywidualnego konkursu w skokach narciarskich rozpoczną nowy sezon. Puchar Świata startuje na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. W tym sezonie Kamil Stoch będzie bronił Kryształowej Kuli.

Nadchodzący weekend (17-18 listopada) jest szczególny dla kibiców skoków narciarskich. Inauguracja sezonu po raz kolejny odbywa się na polskiej ziemi. Apetyt na sukces polskich skoczków jest ogromny. Kamil Stoch absolutnie zdominował poprzedni sezon. Czy w tym roku będzie podobnie? Nasz mistrz już nic nikomu nie musi udowadniać, ale każde jego zwycięstwo to wielka radość kibiców. Konkurs indywidualny odbędzie się w niedzielę, z kolei w sobotę rozegrane zostaną zawody drużynowe.

Trener kadry narodowej Stefan Horngacher wraz z trenerem kadry B Maciejem Maciusiakiem powołali do składu aż 12 reprezentantów. W dzisiejszych kwalifikacjach wystąpi: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Przemysław Kantyka, Klemens Murańka i Andrzej Stękała.

Polscy zawodnicy intensywnie przygotowywali się do rozpoczęcia sezonu. Zdjęciami z treningów dzielili się z kibicami za pomocą mediów społecznościowych.

Skoczkowie wiedzą, że są dobrze przygotowani, więc humor także im dopisuje.

Zawodnicy z innych krajów również nie mogą doczekać się rozpoczęcia sezonu. Wśród nich jest m.in.: Gregor Schlierenzauer - jeden z najbardziej utytułowanych skoczków. Zawodnicy Austrii poprzedni sezon mieli najsłabszy od lat. W tym roku na pewno powalczą o powrót do czołówki.

Kamil Stoch w poprzednim sezonie wygrał praktycznie wszystko, co było do wygrania. Jako drugi skoczek w historii triumfował we wszystkich 4 konkursach Turnieju Czterech Skoczni. Zakończenie sezonu przyniosło mu nie tylko Kryształową Kulę, ale także zwycięstwo w prestiżowym Raw Air. Czy ten sezon będzie dla niego równie owocny? Fani skoków narciarskich z zapartym tchem czekają na kolejne sukcesy mistrza.

Pozostali polscy skoczkowie również prezentowali dobrą formę latem. Sobotni konkurs drużynowy pokaże, jaką dyspozycję mają obecnie nasi najlepsi reprezentanci. Konkurs zgromadzi tłumy kibiców nie tylko z Polski, ale też z innych krajów.

Zobacz także: Cristiano Ronaldo się zaręczył! Georgina Rodriguez zdradza szczegóły

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów