Kamil Stoch zakończył wywiad po tym pytaniu dziennikarza. "Nie mówmy tak"

Katarzyna Leszczyńska 04.01.2018
Kamil Stoch przerwał wywiad
Fotografia: TVP Info

Jego zdanie podziela Adam Małysz. 

Turniej Czterech Skoczni jest od 1953 roku jednym z najważniejszych konkursów w skokach narciarskich. Odbywa się cyklicznie na czterech skoczniach, ulokowanych w czterech miastach: niemieckich Oberstdorf i Garmisch-Partenkirchen oraz austriackich Innsbrucku i Bischofshofen. W tym roku dwa z czterech konkursów już się odbyły. W obu przypadkach triumfował w nich polski skoczek, Kamil Stoch.

Ostatni konkurs z cyklu na czterech skoczniach odbył się 1 stycznia, jak co roku w Garmisch-Partenkirchen. Po zwycięstwie Stoch udzielił wywiadu dla TVP. W pewnym momencie rozmowy dziennikarz zadał skoczkowi pytanie o Svena Hannawalda. Dokładnie chodziło o to, czy Polakowi uda się pokonać rekord Turnieju Czterech Skoczni, ustanowiony do tej pory przez Niemca, i wygrać wszystkie cztery konkursy. Pytanie dziennikarza jednak nie do końca spodobało się Kamilowi.

Nie mówmy tak. Wy sobie mówcie, ale już poza mną – odpowiedział skromnie skoczek.

Sven Hannawald jest jedynym zawodnikiem w historii skoków narciarskich, któremu do tej pory udało się wygrać wszystkie cztery konkursy. Niemiec zwyciężył w pięćdziesiątym z kolei turnieju w sezonie 2001/2002, pokonując wówczas swojego wielkiego rywala, również Polaka, Adama Małysza. Od tego momentu nikomu nie udało się osiągnąć podobnego wyczynu. Nic więc dziwnego, że fani Kamila Stocha ze zniecierpliwieniem czekają na wygraną Polaka. Również Małysz jest jednak zdania, że lepiej o tym nie mówić i po prostu czekać na to, co się wydarzy.

Jest w topowej formie, co tu więcej mówić. Po prostu musi dobrze skoczyć i w tym momencie jest w stanie wszystko zrobić – powiedział Małysz w rozmowie z portalem Sport.pl.

Fanom zatem nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za Kamila Stocha. My za to jesteśmy pod wrażeniem niezwykłej skromności polskiego skoczka, który z każdym konkursem skacze coraz lepiej. Sami zobaczcie, jak wyglądała ta krótka rozmowa. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów