Kamil Stoch odebrał ważną nagrodę. Postanowił ją jednak przekazać. "Cały Kamil"

Katarzyna Leszczyńska 16.04.2018
Kamil Stoch
Fotografia: EAST NEWS

Kamil Stoch podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu zdobył złoty medal oraz brąz w konkursie drużynowym. Dzięki temu otrzymał ważną nagrodę, którą przekazał.

W miniony weekend w warszawskim centrum olimpijskim odbyła się Gala Olimpijska. Podczas niej Kamil Stoch i pozostali członkowie polskiej kadry skoczków, odebrali nagrody za doskonałe wyniki podczas Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu. Najbardziej poruszający był jednak gest Stocha.

Zobacz także: Kamil Stoch zakończył wywiad po tym pytaniu dziennikarza. "Nie mówmy tak"

Nasz złoty skoczek za swój najważniejszy medal otrzymał 120 tysięcy złotych. Nie od dziś wiadomo, że Kamil Stoch charakteryzuje się ogromną skromnością i przede wszystkim dobrym sercem. Skoczek postanowił tymi pieniędzmi podzielić się z pozostałą częścią kadry, czyli sztabem przygotowawczym, który wspomógł go w walce o medal.

Taki dzień to świetna okazja, aby docenić również tych, których na co dzień nie widać. Dziękuję Wam za wszystko. Bez ludzi, którzy mi pomogli, nie stałbym w tym miejscu. Na pewno podzielę się z nimi częścią… albo nie – oddam im całą tę premię – powiedział przy aplauzie widowni. Bez nich nie byłoby mojego złota – powiedział Stoch podczas obioru nagrody.

Cały Kamil – skomentował prowadzący galę.

Oprócz tej nagrody Kamil, wraz z pozostałymi skoczkami, otrzymali czek o wartości 37,5 tysiąca złotych za zdobycie brązowego medalu w konkursie drużynowym. U boku złotego medalisty pojawiła się jego żona, Ewa Bilan-Stoch, która po raz kolejny urzekła swoim wyglądem. Partnerka sportowca założyła pastelową bluzkę, plisowaną spódnicę i białe szpilki. Prezentowała się pięknie, gdy wraz z mężem pojawiła się na scenie.

Zobacz także: Media porównywały ją do Lewandowskiej. Żona Stocha po raz pierwszy odniosła się do tych słów. Zaskakująco

Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch
Fotografia: EAST NEWS
Stefan Horngacher, Kamil Stoch, Dawid Kubacki
Fotografia: EAST NEWS

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów