Kamil Sipowicz o chorobie i śmierci Kory: „Stany euforii okupuję potwornymi dołami. Na granicy samobójstwa”

Magdalena Barszczak 11.02.2019
Kora i Kamil Sipowicz
Fotografia: TRICOLORS/East News

Tak mocnego wywiadu jeszcze do tej pory nie udzielił.

Pół roku po śmierci Kory jej mąż Kamil Sipowicz zdecydował się na bardzo osobisty wywiad. Opowiedział o dramatycznych przeżyciach związanych z chorobą żony. Zdradził też, co czuł w ostatnich dniach życia piosenkarki i co się stało z jej prochami.

Kora, czyli Olga Sipowicz (wcześniej Jackowska) zmarła 28 lipca 2018 roku. Śmierć wybitnej artystki była ogromnym ciosem dla wszystkich. Kora przez wiele lat chorowała na raka i fani mieli nadzieję, że wyjdzie z tej walki zwycięsko. Niestety, stało się inaczej. Kora zmarła, pozostawiając pogrążonych w smutku dwóch synów oraz Kamila Sipowicza, z którym kilka lat wcześniej wzięła ślub.

Kamil Sipowicz o śmierci Kory

6 miesięcy po śmierci artystki Sipowicz udzielił tygodnikowi "Newsweek" bardzo mocnego wywiadu. Opowiedział, jak radził sobie z odejściem ukochanej. Mimo że na raka zmarła jego mama, Sipowicz dopiero przy Korze przekonał się, jak wyniszczająca jest choroba nowotworowa.

Przerzut na mózg to jest koszmar, którego nie zrozumie nikt, kto nie miał z tym do czynienia. Kora przeszła piekło, a ja z nią. (…) Przyszedł moment, gdy zaczął się ból. Kora zaczęła strasznie krzyczeć. Nie mogłem dodzwonić się do hospicjum. Myślałem, że oszaleję - mówił.

Sipowicz przyznał, że mimo upływu czasu trudno mu pogodzić się ze śmiercią kobiety jego życia.

Stany euforii okupuję potwornymi dołami. Na granicy samobójstwa, ale wiem, że ona tego nie chce - opowiadał.

W ostatnich miesiącach życia Kory też musiał być silny i nie dać się pochłonąć czarnym myślom.

Nie mogłem sobie pozwolić, że zacznę płakać, albo myśleć, że się powieszę. Miałem konkretną robotę do wykonania. Hospicjum, lekarstwo, recepta, lekarz. (...) Potem przestała chodzić. W końcu mówić. Potem była już nieprzytomna. Puszczałem jej muzykę - relacjonował.

Na pytanie dziennikarki, czy po śmierci Kory myślał o samobójstwie, Sipowicz odpowiedział krótko: Każdego dnia.

W wywiadzie Sipowicz poruszył także temat ostatniej drogi ukochanej.

Gdy Kora umarła, Kasia Maimone ubrała ją do trumny. Nałożyła jej ukochane okulary, suknię. Kora wyglądała pięknie. (...). Postawiliśmy świece wzdłuż całej drogi do bramy - opisał.

Wspomniał także, że część prochów piosenkarki została rozsypana w różnych miejscach na świecie.

Część prochów rozsypaliśmy. Są w Nowym Jorku, na Roztoczu, w Warszawie, na Warmii i w Atlantyku. Gdy wszedłem potem do jeziora, do którego wsypaliśmy prochy, miałem wrażenie, że Kora mnie otula - wspominał.

Mąż Kory zdradził także, że nagrał dwa wywiady z żoną, ale jeszcze jest za wcześnie na ich ujawnienie. Na razie sam nie zdobył się na to, aby je przesłuchać.

Zobacz także: Kora upamiętniona w wyjątkowy sposób! Tak pięknego hołdu artystka jeszcze nie otrzymała

W 2018 roku musieliśmy pożegnać wiele gwiazd znanych ze świata muzyki, filmu i polityki.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów