Polka oskarża Harveya Weinsteina o molestowanie. Gdy go poznała, miała zaledwie 16 lat

Julita Buczek 20.12.2019
Kaja Sokoła
Fotografia: TRICOLORS/East News

Polska modelka i aktorka Kaja Sokoła w udzielonym przez siebie wywiadzie oskarżyła Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne.

Kaja Sokoła wyjechała do Stanów Zjednoczonych w 2002 roku. To właśnie wtedy w wieku 16 lat zaczęła pracę jako modelka. Jak mówi, Weinsteinowi została przedstawiona na jednym z eventów.

Sokoła w ostatnim wywiadzie wyjawiła, że producent miał zaprosić ją na lunch, na którym mieli rozmawiać o dalszym rozwoju jej kariery. Jak twierdzi, kierowca Weinsteina miał, zamiast na umówiony lunch, zabrać ją do jego apartamentu. 

Polka oskarża Weinsteina o molestowanie

Sokoła w rozmowie z portalem "Guardian" powiedziała, że przed spotkaniem z Weinsteinem ten miał powiedzieć jej, że musi być przygotowana na to, czego zażąda od niej reżyser. Według jej słów po wszystkim reżyser miał stwierdzić, że "to, co się właśnie stało, jest normalne".

Prawnicy Sokoły wydali specjalne oświadczenie, w którym wyrazili nadzieję, że ich pozew zachęci inne ofiary Weinsteina. 33-letnia dziś Kaja pozywa także Boba Weinsteina, Miramax i Disneya za bierne przyglądanie się czynom Weinsteina. Prawnicy Weinsteina nie skomentowali jeszcze sprawy. 

Mamy nadzieję, że złożenie tej skargi zachęci inne ofiary i prokuratora generalnego Nowego Jorku do przyłączenia się do nas, gdy będziemy kontynuować starania o zatrzymanie Harveya Weinsteina i inne osoby zamieszane w sprawę - napisał prawnik Sokoły Douglas Wigdor.

Sokoła mieszkała kilka lat w Nowym Jorku i Los Angeles. Obecnie pracuje jako psychoterapeutka uzależnień i współuzależnień.

Co sądzicie o oskarżeniach Sokoły?

Zobacz także: To, co pierwsze zauważysz na tym obrazku, mówi prawdę na twój temat

polskie aktorki
Rozwiąż quiz

Sprawdź, z którą polską aktorką powinieneś wybrać się na wspólną imprezę

polskie aktorki

1. Która forma imprezy podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów