Agnieszka Kaczorowska wybrała się w podróż z noworodkiem. Jeden szczegół przykuł uwagę fanów

Agnieszka Kaczorowska podróżuje z rodziną do Włoch.
Fotografia: Adam Jankowski/REPORTER

Agnieszka Kaczorowska zdecydowała się na rodzinną podróż. Razem z mężem i miesięczną córką wybrali się do Włoch. Jeden szczegół z relacji celebrytki na Instagramie przykuł jednak uwagę wszystkich fanów.

To pierwsze tego typu wyzwanie przed Agnieszką Kaczorowską. Podróż z noworodkiem jest niezwykle wymagająca, jednak celebrytka zdecydowała się na wakacje z całą rodziną. Ich celem są Włochy - miejsce zaręczyn Agnieszki i Macieja Peli. Jako formę transportu małżonkowie wybrali samochód. To właśnie ta kwestia okazała się najbardziej kontrowersyjna. Fani zaczęli zadawać tancerce bardzo konkretne pytania o bezpieczeństwo jej dziecka.

Agnieszka Kaczorowska nie siedzi z dzieckiem z tyłu auta. Szybko wyjaśniła, dlaczego

Agnieszka Kaczorowska posadziła Emilkę w foteliku z tyłu auta, a sama usiadła na miejscu obok kierowcy. Ten fakt nie umknął uwadze jej obserwatorów na Instagramie.

Dlaczego nie siedzisz z dzieckiem z tyłu? - zaczęli pytań w komentarzach i wiadomościach prywatnych.

Gwiazda w relacji na InstaStory szybko odpowiedziała na ich wątpliwości.

Mama nie powinna siedzieć z dzieckiem z tyłu, zwłaszcza dla własnego bezpieczeństwa - powiedziała w pierwszej części, odwołując się do kilku artykułów na ten temat.

W przytoczonych przez Agnieszkę tekstach można przeczytać, że siedzenie z tyłu nie jest odpowiednio dostosowane do osoby dorosłej, która w razie wypadku może uderzyć w siedzenie przed sobą. Może stać się także zagrożeniem dla swojego dziecka - w przypadku nawet niewielkiej stłuczki ciało staje się bezwładne i dorosła kobieta może uderzyć przypadkowo maluszka. Dodatkowo matka, która cały czas wychyla się do dziecka w foteliku, nie jest najczęściej przypięta pasami lub są one źle ułożone.

Tancerka zapewniła jednak, że w razie potrzeby przesiada się do tyłu.

Ja intuicyjnie siadam z Emilką z tyłu w momencie, kiedy ona nie śpi po prostu, bo trzeba ją gdzieś tam zabawiać i dać jej smoczka na przykład. Ale kiedy śpi i w dobrze dobranym foteliku jest tam z tyłu bezpieczna, no to nie ma potrzeby, żebym ja tam była. Kiedy się obudzi, to po prostu w najbliższym możliwym miejscu się zatrzymamy - powiedziała.

Zgadzacie się z jej podejściem do podróżowania z dzieckiem?

Zobacz także: Agnieszka Kaczorowska w modnych klapkach. Teraz kupicie je na wyprzedaży!

Odpowiedz na kilka pytań i sprawdź, czy jesteś nadopiekuńczą mamą?

Młoda matka przytula swoją córkę.
Rozwiąż quiz

Czy jesteś nadopiekuńczą mamą?

Młoda matka przytula swoją córkę.

1. Twoja najmłodsza pociecha jest:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów