Zara, H&M czy inne sieciówki? W których sklepach odzieżowych największe promocje na Black Friday?

Katarzyna Leszczyńska 22.11.2017
Black Friday 2017
Fotografia: pexels.com

W wielu z nich promocje mogą trwać przez cały weekend.

Czarny Piątek to dzień, kiedy w sklepach pojawiają się największe wyprzedaże. Kultura obchodzenia go przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Przypada każdego roku na pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Wówczas w galeriach handlowych następuje gorączka zakupów, podczas której warto zaopatrzyć się m.in. w prezenty świąteczne.

Święto zyskało na dużej popularności w Polsce. W tym roku Czarny Piątek wypada 24 listopada, czyli już w najbliższy piątek. Wiele marek przygotowało korzystne oferty dla swoich klientów. Wśród nich znalazł się Rossmann, który przygotował wyjątkową promocję. Oczywiście najchętniej ludzie sięgają w ten dzień po ubrania. Dlatego też największych zniżek możemy spodziewać się w sklepach z odzieżą.

H&M

W H&M promocje rozpoczęły się już w poniedziałek. Warto śledzić stronę sklepu, ponieważ rabaty na poszczególne produkty będą obowiązywać przez cały tydzień. Szwedzka sieciówka przez cały tydzień organizowała tzw. „Black Week”, podczas którego można było uzyskać rabat aż do 50%. Jutro ostatni dzień tej wyprzedaży. Osoby odpowiedzialne za marketing sklepu przyznały jednak, że również w Czarny Piątek możemy spodziewać się promocji. W ubiegłym roku było to 20% zniżki.

Zara i pozostałe sklepy Inditexu

Koncern Inditex również przygotował zniżki dla swoich klientów. Do tej sieci należą takie sklepy jak: Zara, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Massimi Dutti, Oysho i Uterque. Zara i Zara Home w ubiegłych latach ogłaszały swoje promocje na ostatnią chwilę. Tak też zapewne będzie w tym roku. Trzeba być czujnym, ponieważ ten sklep ogłasza promocję zaledwie na kilka godzin, a potem jest wyłączony z Czarnego Piątku. Co do pozostałych sklepów, informacje również nie zostały jeszcze potwierdzone, ale zazwyczaj promocje w nich trwają przez cały dzień.

Reserved, Mohito, House i pozostałe sklepy LPP

Reserved i Mohito to sklepy, które należą do sieci LPP. Zazwyczaj w ich przypadku promocja polega na tym, że przy zakupie dwóch rzeczy na tańszą dostaje się 50% zniżki. Do tej sieci sklepów należą również House, Cropp i Sinsay. Zarówno w nich jak i w Mango możemy spodziewać się zniżki oscylującej w granicy 20-30%.

Sądząc po doświadczeniach, które mamy z poprzednich lat, jeżeli chodzi o Czarny Piątek, galerie handlowe zaleje fala ludzi. Patrząc jednak na obniżki, które mogą zaproponować nam sieci z ubraniami, warto się przemóc. Być może wyhaczymy coś idealnego dla siebie lub znajdziemy doskonały prezent dla kogoś bliskiego. W końcu święta za pasem i trzeba będzie pomyśleć o upominkach pod choinkę. Warto też pamiętać, że po weekendzie nadejdzie Cyber Poniedziałek, podczas którego wiele sklepów internetowych uruchomi swoje promocje. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów