Już jest kalendarz Pirelli 2017. W tym roku pokazano aktorki bez retuszu

Redakcja 30.11.2016
Penelope Cruz i Peter Lindbergh
Fotografia: Pirelli/Instagram.com

Dusza kobiety jest piękniejsza niż ciało. Ten, kto w to nie wierzy, powinien zobaczyć nową edycję kalendarza.

Tegoroczne wydanie ekskluzywnego kalendarza Pirelli jest pod wieloma względami wyjątkowe. Przede wszystkim twórcy skupili się tylko na pięknie fotografowanych modelek, ale głównie na ich wewnętrznej sile. Dlatego właśnie zdjęcia do publikacji Pirelli nie były edytowane w Photoshopie. Widzimy zmarszczki, przebarwienia skóry, nieidealne ciała - takie jest znaczenie piękna w rozpoczynającym się wkrótce roku.

Międzynarodowa konferencja prasowa 44 kalendarza Pirelli odbyła się 29 listopada 2016 roku w Paryżu. Fotograf Peter Lindbergh wyjaśnił, że najnowsze wydanie jest emocjonalne i zachęca do bycia sobą, do pielęgnowania swojej osobowości. Na jego zdjęciach nie widzimy ciał, ale nagie dusze. Modelki nie są gołe, ale nagie. Lindbergh cieszy się, że w sesji zdjęciowej wzięły udział najwybitniejsze współczesne aktorki, które są ikonami za życia. Fotograf przyznał, że kino jest jego wielką pasją.

Najwybitniejsze z wybitnych

Do zdjęć zapozowały Jessica Chastain, Penelope Cruz, Nicole Kidman, Rooney Mara, Helen Mirren, Julianne Moore, Lupita Nyong'o, Charlotte Rampling, Lea Seydoux, Uma Thurman, Alicia Vikander, Kate Winslet, Robin Wright i Zhang Ziyi, a także profesor z Uniwersytetu w Moskwie Anastasia Ignatova. Jednak zwykli śmiertelnicy, którzy nie należą do ekskluzywnego grona kilkunastu tysięcy osób, które powieszą sobie kultowy kalendarz w domu, mogą zobaczyć tylko kilka zdjęć opublikowanych w mediach społecznościowych i na stronie internetowej Pirelli. 

Do materiałów, które znajdziemy na stronie Pirelli.com dodano film, w którym bohaterki tegorocznego kalendarza wypowiadają się na temat współpracy z Lindberghiem. Uma Thurman twierdzi, że czuła się jak podczas wywiadu z aparatem fotograficznym. Penelope Cruz wyznała, że to doświadczenie pozwoliło jej spojrzeć w głąb swojej duszy. Fotograf pytał swoje modelki o najważniejsze osoby w ich życiu i starał się zbliżyć do nich jak najbardziej. Niemiecki artysta chciał w ten sposób uwolnić kobiety od przymusu wiecznego piękna i perfekcji.

Zobacz aktorki bez retuszu w kalendarzu Pirelli 2017

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów