Justyna Nagłowska szczerze o walce z depresją: "Czułam, że zaraz umrę"

Julia Pandecka 23.10.2019
Borys Szyc w klasycznym garniturze i Justyna Nagłowska w welurowym garniturze na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
Fotografia: VIPHOTO/East News

Depresja to okrutna choroba. Wie o tym dobrze Justyna Nagłowska. Narzeczona Borysa Szyca szczerze opowiedziała o swojej chorobie w najnowszym wywiadzie.

Justyna Nagłowska to jedna z tych osób, które nie boją się powiedzieć o swoich uczuciach. Narzeczona Borysa Szyca otwarcie przyznaje, że zmagała się z depresją, z którą cały czas walczy i coraz lepiej radzi sobie z chorobą. Teraz postanowiła głośno o tym opowiedzieć. Justyna Nagłowska udzieliła wywiadu magazynowi "Gala", w którym opowiedziała o swojej chorobie, jak również o tym, jak sobie radzi z depresją. Może być przykładem dla wielu ludzi.

Zobacz także: Borys Szyc o trudnym dzieciństwie i uzależnieniu od alkoholu: "Przeszliśmy moją ścieżkę zdrowia"

Justyna Nagłowska szczerze o depresji

Justyna Nagłowska od dłuższego czasu otwarcie mówi o tym, że zmaga się z depresją. Dziennikarka szczerze o tym opowiedziała w najnowszym wywiadzie.

Nagłowska przede wszystkim podkreśla, że depresji nie można się wstydzić.

Jestem pod opieką lekarza specjalisty. Od paru lat nie biorę leków, ale miałam taki etap w życiu, że nie byłam w stanie bez nich funkcjonować. Depresja to żaden wstyd. Wiem, że muszę dbać o siebie, raz na jakiś czas wyjechać, odpocząć, więc jeździmy na wakacje, kiedy Borys nie kręci filmu - opowiada Nagłowska.

Okazuje się, że po raz pierwszy Justyna zachorowała po pierwszej ciąży. 

Zawsze byłam osobą, która sporo się smuci, ale też umie się cieszyć. Nie mogłam znaleźć równowagi w życiu. Byłam rozchwiana emocjonalnie. (...) Ta choroba często sprawia, że człowiek nie ma siły wstać z łóżka. Czuje się, jakby ktoś go do niego przykuł - opowiada.

Okazuje się, że depresja jest bardzo podstępną chorobą. Nawet jeżeli wszystko jest dobrze, może nas dopaść w najmniej oczekiwanym momencie. Justyna Nagłowska opowiedziała, że swoją ostatnią depresję miała podczas wyjazdu na galę rozdania Oscarów u boku Borysa Szyca. 

Ludzie mogą się dziwić, ale ostatnio moją depresję uaktywnił wyjazd na Oscary. Zbyt dużo pozytywnych emocji to również pułapka. Paradoksalnie łatwiej sobie radzić z tymi negatywnymi: można się wypłakać, pójść do terapeuty, przerabiać problemy. A co robić, kiedy wszystko się pięknie układa? Kiedy poznajesz największe gwiazdy w Hollywood? Wróciliśmy z Borysem z Los Angeles do Polski i wszyscy chcieli się dowiedzieć, jak było. A ja czułam, że zaraz umrę. Teraz jednak udaje mi się w takich sytuacjach nie brać leków - zdradza Nagłowska.

Depresja to bardzo okrutna choroba, która atakuje coraz więcej ludzi. Dobrze, że gwiazdy tak otwarcie o niej mówią.

Zobacz także: Brad Pitt opowiedział o swoim problemie z alkoholem. "Terapia była dla mnie prawdziwym wyzwoleniem"

Twoje samopoczucie znacznie się pogorszyło? Smutek czy obawa o przyszłość nie musi od razu oznaczać depresji, ale sezonową chandrę. Jeśli jednak nastrój utrudnia twoje codzienne funkcjonowanie i nie opuszczają cię czarne myśli, warto skonsultować się ze specjalistą. Test Becka pomoże ci zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się z twoją psychiką.

smutna kobieta cierpiąca na depresję
Rozwiąż quiz

Czujesz smutek i bezradność? Rozwiąż test Becka i sprawdź, czy masz depresję

smutna kobieta cierpiąca na depresję

1. Odczuwasz smutek i przygnębienie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów