Jurek Owsiak opowiedział, skąd wziął się pomysł na WOŚP. Jego wypowiedź może zaskoczyć!

Julita Buczek 03.02.2020
jurek owsiak
Fotografia: Jan Bielecki/East News

Okazuje się, że WOŚP tak naprawdę to kilka zbiegów okoliczności. Będziecie pozytywnie zaskoczeni ostatnią wypowiedzią Jurka Owsiaka.

Jurek Owsiak już od 28 lat nieprzerwanie prowadzi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wiele szpitali zostało zaopatrzonych w sprzęt, który został kupiony dzięki zbiórce organizowanej przez 66-latka.

Sprawdźcie, w jaki sposób Jurek rozpoczął swoją działalność. Z pewnością jego wypowiedź was zaskoczy!

Jak narodził się WOŚP?

W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów Jurek Owsiak postanowił opowiedzieć, o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda z Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Historia Owsiaka wydaje się naprawdę nieprawdopodobna, sprawdźcie, jak to się wszystko zaczęło.

To był przypadek, bo pomysłodawcą było Centrum Zdrowia Dziecka. Zobaczyłem w telewizji Alicję Resich-Modlińską, która rozmawiała z dwójką lekarzy kardiochirurgów dziecięcych. Piotrek i Danek, którzy opowiadali o tym, że szukają pieniędzy na sprzęt. Fajnie ci ludzie mówili. Nie było darcia szat. Oni mówili o przyszłości. Wtedy dostałem do zrobienia program w telewizji i mówię, dajcie mi powiedzieć o nich w programie. Powiedziałem i okazało się, że ruszyło to lawinowo i myślę, powtórzmy to za rok. Okazało się, że nie mają wozów, a ja mówię, kiedy macie wozy, a oni, że w zimę. No i tak już zostało. Dzieło przypadku. U nas to było dziełem przypadku - wyznał Jurek Owsiak w rozmowie z dziennikarzem party.pl.

Co sądzicie o wypowiedzi Jurka?

Zobacz także: Pamiętacie Alicję Boratyn z zespołu Blog 27? Zobaczcie, jak się zmieniła!

Quiz: w którym programie rozrywkowym powinieneś wziąć udział
Rozwiąż quiz

W którym programie rozrywkowym powinieneś wziąć udział? Sprawdź to!

Quiz: w którym programie rozrywkowym powinieneś wziąć udział

1. Którą z tych stacji telewizyjnych lubisz oglądać najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów