Julia Wieniawa posądzona o plagiat! Chodzi o jej kosmetyki. Aktorka się tłumaczy

Julia Pandecka 12.10.2020
Julia Wieniawa w białej, koronkowej sukience w spektaklu
Fotografia: Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News

Julia Wieniawa wydała linię kosmetyków, która cieszy się coraz większą popularnością. Jedna z influencerek zarzuciła jej jednak plagiat. Aktorka odpowiada.

Julia Wieniawa niedawno ruszyła z nowym biznesem, jakim jest własna linia kosmetyków. Produkty Jusee cieszą się coraz większą popularnością i zbierają całkiem dobre opinie. Niestety nie wszyscy zachwycają się jej kosmetykami. W serwisie YouTube możemy znaleźć różne recenzje kosmetyków Jusee, wśród których nie wszystkie są pochlebne. Jedna z youtuberek, Małgorzata Smelcerz, zwróciła uwagę, że pomadka Jusee, ma nazwę identyczną jak produkt o podobnym odcieniu od innej znanej marki.

Zobacz także: Wieniawa pokazała makijaż zrobiony jej kosmetykami i zaliczyła wpadkę! "Jakby miała 37 stopni"

Julia Wieniawa posądzona o plagiat w nazwie kosmetyku. Odpowiada

Małorzata Smelcerz na swoim kanale na YouTubie przeprowadziła test kosmetyków Jusee.

W pewnym momencie zwróciła uwagę na to, że jedna z pomadek marki ma identyczną nazwę do produktu Charlotte Tilbury i to w dodatku o podobnym odcieniu.

Odcień "Pillow Talk". Kiedy zobaczyłam tę nazwę, to trochę się zdziwiłam, ponieważ wiele osób kojarzy właśnie tę nazwę z pomadką Charlotte Tilbury, która też ma taki zgaszony róż właśnie o nazwie "Pillow Talk" - powiedziała w filmiku.

Julia Wieniawa w błyskawicznym tempie zareagowała. Skomentowała, skąd wziął się pomysł na nazwę jej produktu.

To bardzo krzywdzące i nieprawdziwe, mam nadzieję, pochopnie rzucone słowa. Nazwa "Pillow Talk" inspirowana jest moją ulubioną piosenką Zayna o takim samym tytule. To także idiom z języka angielskiego, powszechnie używany, a z prawnego punktu widzenia nazwy odcieni kosmetyków kolorowych nie są zastrzeżone. O plagiacie nie ma więc mowy - powiedziała Julka w rozmowie z magazynem "Flesz". 

A wy testowaliście już kosmetyki Jusee?

Zobacz także: Już jest linia kosmetyków Julii Wieniawy! Znamy szczegóły i... ceny!

Julia Wieniawa to popularna młoda aktorka i piosenkarka, a teraz nawet bizneswoman! Zobacz, jak wiele wiesz na jej temat. 

Rozwiąż quiz

Sprawdź, ile wiesz o Julii Wieniawie. Quiz dla prawdziwych fanów aktorki

1. Pełne imię i nazwisko Julii Wieniawy to:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów