John Malkovich mówiąc o Polsce wspomina żurek, kuchenne rewolucje i Magdę Gessler

Paulina Szestowicka 21.11.2016
John Malkovich
Fotografia: East News

Aktor zwrócił też uwagę na polskie ogrody, które jego zdaniem są najpiękniejszym przejawem lokalnego patriotyzmu.

John Malkovich po raz kolejny odwiedził Polskę. Tym razem pojawił się na planie "Doliny Bogów" Lecha Majewskiego. 

Aktor udzielił wywiadu polskiej edycji miesięcznika "Elle", w którym powiedział, że do Polski zawsze wraca z ogromną przyjemnością. Zwrócił uwagę, że kraj bardzo zmienił się przez ostatnie 20 lat - na przykład Łódź, która "była brudna i nieprzyjazna", teraz jest czysta i pełna interesujących miejsc. Jedyne co się nie zmienia to dobra kuchnia, w której gwiazdor wyjątkowo ceni żurek. Jego zdaniem to najlepsza polska potrawa. 

Polacy są inteligentni i mądrzy, bo potrafią zadbać o ważną część swojej tradycji i historii: szanują ciągłość ogrodów, muzealną pamięć historyczną, a także… kuchnię - stwierdził. - Założę się, że wasze tradycyjne dania, podawane dziś w restauracjach specjalizujących się w polskiej kuchni, smakowałyby waszym przodkom. Nie wprowadzacie niepotrzebnych kuchennych rewolucji. 

Trudno stwierdzić, czy John Malkovich przypadkowo użył określenia "kuchenne rewolucje", czy słyszał o programie stacji TVN. Magdę Gessler oczywiście zna i ceni - będąc w Polsce zawsze odwiedza jej restauracje. Co ciekawe, restauratorka na swoim blogu poleca restaurację aktora, Bica do Sapato, która znajduje się w Lizbonie. 

"W moim ogrodzie…"

John Malkovich w rozmowie z "Elle" zauważył, że Polacy mają wyjątkową tradycję ogrodów. Zdaniem aktora ogrody Brytyjczyków i Francuzów są piękne, ale sztuczne - natomiast polskie są ściśle powiązane z lokalną naturą i to jest ich największa zaleta. Uważa, że powinno się docenić Polaków za to, że nie rozpowszechnili mody na sprowadzanie roślin z innych części świata. 

Zdaniem gwiazdora ogrody są przejawem lokalnego patriotyzmu i Polacy powinni być z nich dumni. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów