Joaquin Phoenix nie zorientował się, że wygrał w Cannes. Jego reakcję trzeba zobaczyć

Emilia Klima 30.05.2017
Joaquin Phoenix
Fotografia: Twitter.com/Canal+

Nikt nie był zaskoczony nagrodą dla najlepszego aktora w Cannes tak, jak jej zdobywca. 

Joaquin Phoenix został uhonorowany w Cannes za rolę w filmie "You Were Never Really Here". Dla wielu fanów i znawców kina było to niemałe zaskoczenie - do nagrody typowano Roberta Pattisona za (podobno) najlepszy występ w karierze w filmie "Good Time". Najbardziej zaskoczony był jednak sam aktor, który zupełnie nie zorientował się, że statuetka trafia w jego ręce.

Na jego usprawiedliwienie - gala prowadzona była w języku francuskim. Joaquin nie zrozumiał z ogłoszenia wyników ani słowa poza swoim nazwiskiem i dopiero kiedy kamery skierowały się w jego stronę, a ludzie zaczęli go oklaskiwać, zdał sobie sprawę, że chyba coś powinien zrobić. Dla pewności, spytał siedzącej obok dziewczyny, czy powinien wyjść na scenę. Gdy wreszcie udało mu się tam dotrzeć, oznajmił rozbawiony:

To było dla mnie zupełnie niespodziewane, co widać zresztą po moich butach - powiedział wskazując na swoje trampki.

Aktor tłumaczy

Phoenix podczas późniejszej konferencji prasowej wyjaśnił, że faktycznie nie zna francuskiego, a w czasie, kiedy wyczytano jego nazwisko, obok niego stało kilka osób i zupełnie nie wiedział, co się dzieje i jak ma się zachować. 

Pomyślałem, że to byłoby straszne, gdybym tam poszedł, a oni powiedzieliby mi: nie, nie, co ty tu robisz. Teraz wydaje mi się to głupie, oczywiście, że powinienem wyjść po nagrodę, ale w tamtym momencie byłem zdezorientowany - wyjaśnił.

Moment konfuzji aktora nie przeszedł oczywiście bez echa w mediach. 

Totalny szok, z jakim Joaquin Phoenix przyjął wiadomość o swojej wygranej, to najbardziej uroczy i prawdziwy moment tegorocznego festiwalu w Cannes - komentuje portal Vulture.com.

Trudno się z z tym nie zgodzić ;-)

oie_301081HmnYOeye
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów