Joanna Kurowska z Zofią Świątkiewicz na okładce "Gali". Po śmierci męża walczyła o lepszy byt dla córki

Marianna Bereza 26.08.2019
Joanna Kurowska
Fotografia: VIPHOTO/East News

Gwiazda polskich filmów i seriali przyznała, że był czas, kiedy musiała schować ambicje do kieszeni.

Joanna Kurowska razem z Zofią Świątkiewicz ozdobiły okładkę najnowszej "Gali". 55-letnia aktorka i jej 18-letnia córka opowiedziały o swojej relacji, a także o dramacie, jaki przeżyły, kiedy straciły męża i ojca.

Mąż Joanny Kurowskiej Grzegorz Świątkiewicz przez lata cierpiał na depresję. "Choroba duszy" niestety popchnęła go do ostateczności - dziennikarz sportowy targnął się na swoje życie. Kurowska musiała nie tylko poradzić sobie z traumą po stracie najbliższej osoby, ale także zapewnić byt swojej córce.

Joanna Kurowska poświęciła ambicje dla córki

Kiedy Zosia straciła ojca, miała 12 lat. Kurowska robiła wszystko, aby jej niczego nie brakowało. Na łamach "Gali" aktorka "Graczyków" czy "Dnia świra" przyznała, że córka była dla niej "motywacją, by stanąć na nogi i walczyć o byt".

Zosia chodziła do prywatnej szkoły brytyjskiej. Uznałam, że muszę zrobić wszystko, by śmierć taty nie obniżyła jej standardu życia – wyznała.

Kiedy nastolatka miała zdawać do liceum w Warszawie, aktorka kupiła jej tam mieszkanie. Nie chciała, by córka dojeżdżała na lekcje 25 km w jedną stronę.

I to mi się udało, za gotówkę, bez żadnych kredytów. Wyobraź sobie, jak ciężko musiałam pracować – wyjawiła.

Okazuje się, że jej praca okupiona była ogromnym poświęceniem.

Musiałam wtedy schować ambicję do kieszeni, brałam rzeczy poniżej moich umiejętności, właśnie po to, by zapewnić Zośce byt - mówiła w "Gali".

Zosia Świątkiewicz doceniła starania mamy. Przyznaje, że z Joanną Kurowską łączą ją wspaniałe relacje.

Mama od zawsze traktowała mnie jak swoją przyjaciółkę albo, jak lubimy o sobie mówić, „współlokatorkę”. Oczywiście ona jest tą mądrzejszą, bardziej doświadczoną współlokatorką, której można się poradzić w tzw. ważnych sprawach. Ale nigdy nie pokazuje swojej przewagi - zdradziła.

Aktorka przyznaje, że jej córka jest bardzo samodzielna i nigdy nie skorzystałaby z jej znajomości. Obecnie, choć jest jeszcze w liceum, sama na siebie zarabia i prowadzi profil na Instagramie o kuchni wegańskiej. Już niedługo, natomiast, zadebiutuje obok mamy w serialu "O mnie się nie martw".

Wróżycie Zosi karierę aktorską?

Zobacz także: Wiemy, kto zagra Marylę Rodowicz w serialu o Agnieszce Osieckiej

Sprawdź, która piosenka opisuje twój los! Odpowiedź może cię mocno zaskoczyć.

Krzysztof Krawczyk
Rozwiąż quiz

Sprawdź, która piosenka opisuje twoje życie

Krzysztof Krawczyk

1. Który z tych kolorów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów