Gwiazdor Hollywood zakochał się w języku polskim. To wszystko zasługa Joanny Kulig

Anna Respondek 25.10.2018
Joanna Kulig i Ethan Hawke
Fotografia: COLLECTION CHRISTOPHEL/FOTONOVA/EAST NEWS

Aktor udzielił wywiadu, w którym przyznał, że jest pod ogromnym wrażeniem polskiej aktorki. 

Zachwyty nad Joanną Kulig trwają i to nie tylko w polskiej prasie. Aktorka bez dwóch zdań podbija cały świat, a kolejni hollywoodzcy gwiazdorzy są pod jej wielkim wrażeniem. O talencie Kulig wypowiadały się już Julienne Moore, Juliette Binoche czy Gal Gadot. Teraz przyszła kolej na Ethana Hawke'a, który nie tylko nazwał aktorkę "wybitną", ale także dzięki niej zakochał się w języku polskim. Jak to się stało i kiedy gwiazdor poznał Kulig?

Ethan Hawke zakochany w języku polskim

Ethan Hawke to jeden z najbardziej znanych Hollywoodzkich gwiazdorów, który na swoim koncie ma wiele nominacji do prestiżowych nagród, między innymi Oscarów czy Złotych Globów. W 2011 roku aktor poznał Joannę Kulig, podczas wspólnej gry w filmie "Kobieta z piątej dzielnicy". Wygląda na to, że już wtedy był pod dużym wrażeniem jej talentu. 

Ostatnio Hawke pojawił się w Polsce z okazji American Film Festival, który odbywał się we Wrocławiu. Podczas wydarzenia promował dwa filmy "Blaze" i "Pierwszy reformowany". Dziennikarze "Gazety Wyborczej" mieli okazję przeprowadzić z nim wywiad, w którym poruszyli wiele ciekawych tematów, a jednym z nich była współpraca z Joanną Kulig. Okazało się, że właśnie wtedy aktor zakochał się w języku polskim. 

Zakochałem się w nim [języku polskim], kiedy kręciliśmy "Kobietę z piątej dzielnicy". Mieliśmy scenę z Joanną Kulig, która czyta mi po polsku. Do dziś myślę o tym z sentymentem. Podobnie jak o Joannie. To wybitna aktorka, a w "Zimnej wojnie" jest po prostu fenomenalna - wyznał aktor.

Jak wiadomo język polski nie jest najprostszy do nauki dla osób z zagranicy, jednak miło usłyszeć, że jego brzmienie się tak bardzo się podoba. ;)

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oglądając zagraniczne produkcje, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że część scen nakręcona została w Polsce:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów