Joanna Kulig na równi z Penelope Cruz! Polska aktorka znów doceniona

Katarzyna Leszczyńska 18.05.2018
Penelope Cruz i Joanna Kulig w Cannes 2018
Fotografia: Fotografie: EAST NEWS

"Zimna wojna" zrobiła furorę podczas tegorocznego festiwalu w Cannes. Hollywoodzkie aktorki były zachwycone przede wszystkim Joanną Kulig i jej rolą w filmie.

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego bez wątpienia stała się filmem, który podczas tegorocznego festiwalu w Cannes był na ustach wszystkich. A Joanna Kulig, która zagrała w produkcji główną rolę została pochwalona przez wiele znanych hollywoodzkich gwiazd. Najbardziej jej talentem i grą była zachwycona Julianne Moore, która zapłakana składała jej gratulacje po premierze filmu.

Zobacz także: Joanna Kulig na ustach światowych gwiazd! Julianne Moore skomentowała jej zdjęcie

Okazuje się, że Kulig zapadła w pamięć Moore na dłużej. Amerykańska aktorka opublikowała na swoim Instagramie post, w którym podsumowała swoje przeżycia z Cannes. Najmilszym akcentem było to, że Joanną Kulig zestawiła na równi z Penelope Cruz.

Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes mogłam zobaczyć tylko dwa filmy, ale oba posiadały pierwszoplanowe role kobiece. Gratuluję Penelope Cruz i Joannie Kulig wspaniałej pracy w "Todos lo Saben" i "Zimnej wojnie" – napisała Julianne Moore na Instagramie.

To ogromne wyróżnienie dla polskiej aktorki. Przypomnijmy, że nie tylko Moore była zachwycona jej grą w filmie Pawła Pawlikowskiego. Również Juliette Binoche napisała Kulig przemiłe słowa z podziękowaniami za jej rolę.

Joanna! Tak bardzo się cieszę, widząc cię w Cannes! Uwielbiam cię! Jesteś światłem – napisała francuska aktorka.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej polskiej aktorki i nie możemy doczekać się polskiej premiery "Zimnej wojny", która zaplanowana jest na 8 czerwca.

Zobacz także: Grażyna Torbicka po raz kolejny pokazała klasę w Cannes. Wyglądała zjawiskowo

Zobaczcie w poniższej galerii, jakie polskie filmy reprezentowały nas podczas Cannes 2018:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów