Koroniewska palnęła głupotę roku. Eksperci ją wyśmiali

Paulina Ermel 22.03.2018
Joanna Koroniewska na pokazie mody
Fotografia: Eastnews

Wszystko przez "mądrości" na temat glutenu.

Diety gwiazd zawsze wzbudzały ogromne zainteresowanie. Niedawno na temat swojej formy wypowiedziała się świeżo upieczona mama Joanna Koroniewska. Aktorka przeszła na dietę bezglutenową i jest nią zachwycona. Jak argumentowała tę zmianę?

Kiedyś gluten miał naście chromosomów, a dziś ponad 50, co oznacza, że jest bardzo przetworzony i dla zdrowia warto go po prostu ograniczać

Zobacz także: Joanna Koroniewska poszła na wojnę z paparazzi. Ten post może ich zaboleć

Tym stwierdzeniem gwiazda zbliżyła się do wygranej w plebiscycie na Biologiczną Bzdurę Roku 2018. Do opinii Koroniewskiej odniósł się doktorant Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Łukasz Sakowski.

Nie da się policzyć, ile chromosomów posiada gluten, ponieważ nie ma ich wcale. Gluten to białkowy kompleks gluteniny i gliadyny. Nie jest to organizm. Aktorka myślała być może o pszenicy, ale pomyliła wątki i palnęła głupotę, pisząc z pozycji ekspertki

Biologiczna Bzdura Roku

Z kolei autorką jednej z największych biologicznych bzdur roku 2017 została Anna Lewandowska. Trenerka Polek, dietetyczka, ambasadorka zdrowego stylu życia zasłużyła na tę nagrodę jednym wpisem na Facebooku.

Przekonywała tam bowiem, ze smalec gęsi to bogate źródło białka. W dalszej części posta napisała o tym, że masło klarowane przyspiesza metabolizm i obniża cholesterol, a olej kokosowy zawiera duże ilości średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych. I tym się pogrążyła.

Zobacz także: Joanna Koroniewska urodziła. Pokazała zdjęcie i zdradziła płeć dziecka. Najlepszy komentarz Dowbora

Autor: Paulina Ermel

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów