Koroniewska opublikowała pierwsze zdjęcie po porodzie. Jeden szczegół spowodował dyskusję wśród fanów

Katarzyna Leszczyńska 16.02.2018
Joanna Koroniewska
Fotografia: Instagram/Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor po raz drugi zostali rodzicami. Aktorka opublikowała pierwsze zdjęcie po porodzie, na którym promuje ważną inicjatywę.

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor niedawno powitali na świecie drugą córkę. Oboje pochwalili się tą radosną nowiną na Instagramie. Jak na razie nie jest znane imię najmłodszej latorośli pary. Dowbor i Koroniewska wspólnie wychowują również córkę Janinę. Teraz aktorka opublikowała pierwsze zdjęcie po porodzie, promując jednocześnie ważną ideę. 

Zobacz także: Joanna Koroniewska urodziła. Pokazała zdjęcie i zdradziła płeć dziecka. Najlepszy komentarz Dowbora

Joanna Koroniewska dołączyła do grona gwiazd, które zdecydowały się na przechowywanie krwi pępowinowej przez Polski Bank Komórek Macierzystych. Jest to coraz popularniejsza wśród polskich mam metoda, dzięki której zachowane zostają komórki macierzyste zawarte w krwi pępowinowej.

Joanna Koroniewska zdecydowała się na przechowywanie komórek macierzystych
Fotografia: Instagram/Joanna Koroniewska

Przechowywanie krwi pępowinowej może w późniejszych latach uratować życie dziecka, ponieważ wykorzystuje się ją w leczeniu wielu chorób, przede wszystkim nowotworowych, np. białaczki i zaburzeń odporności. Koroniewska wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się na przechowywanie krwi pępowinowej i przy okazji podziękowała za fachową opiekę w szpitalu.  

Każda kobieta i matka zna dobrze uczucie strachu. Obyśmy wszystkie odczuwały go jak najrzadziej. (…) Zdecydowałam się na PBKM, mam jednak nadzieję, że życie nie zmusi mnie do skorzystania z komórek macierzystych – napisała Koroniewska na Instagramie.

Przechowywanie krwi pępowinowej w Polsce nadal pozostaje jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów. Większość fanek Koroniewskiej jednak zgadza się z podejściem aktorki. Pod postem nie zabrakło komentarzy, w których internautki same opisały swoje doświadczenia związane z przechowywaniem komórek macierzystych. Koroniewska nie jest pierwszą gwiazdą, która promuje tę ideę. Wśród innych znanych mam, które się na to zdecydowały są również m.in.: Marta Żmuda-Trzebiatowska oraz Natalia Siwiec.

Zobacz także: Żmuda-Trzebiatowska pokazała pierwsze zdjęcie po porodzie. W komentarzach dyskusja o kontrowersyjnej metodzie dbania o zdrowie dziecka

Marta Żmuda-Trzebiatowska zdecydowała się na przechowywanie komórek macierzystych
Fotografia: Instagram/Marta Żmuda Trzebiatowska
Natalia Siwiec zdecydowała się na przechowywanie komórek macierzystych
Fotografia: Instagram/nataliasiwiec.official
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów