Jeżeli chcemy być lepszymi kierowcami, powinniśmy wybierać ten rodzaj gier

Paulina Szestowicka 20.07.2016
Prowadzenie samochodu a gra akcji
Fotografia: YouTube

Istnieje duża zależność między tym, w jakie gry gramy, a tym, jak prowadzimy samochód. 

Każdy wielbiciel gier pamięta z dzieciństwa głos mamy, która wyganiała na dwór i mówiła, że lepiej jest grać w piłkę. 

Okazuje się jednak, że granie nie jest takie złe. Oczywiście, czasami pochłania wiele godzin, ale też sprawia, że jesteśmy lepszymi kierowcami, zwłaszcza kiedy gramy w gry akcji. Badania, które to potwierdzają, opublikował serwis Psychologicalscience.org. 

Żeby tego dowieść, naukowcy z New York University Shanghai i University of Hong Kong przeprowadzili testy. Na pierwszym etapie sprawdzono, jak wybrane osoby radzą sobie na symulatorze jazdy. Wynik był prosty - lepiej poradzili sobie ci, którzy są za pan brat z grami akcji. Żeby pokazać, że nie jest to kwestia tylko i wyłącznie obycia z technologią, przeprowadzono kolejny test. Tym razem uczestnicy musieli jeździć prawdziwym samochodem po mieście. Okazało się, że wyniki testu są takie same - lepszymi kierowcami są fani gier akcji.  

Jeżeli ktoś uważa, że powinien szlifować umiejętności, które pomagają w prowadzeniu samochodu, a nie przepada za takimi grami, może spróbować pierwszoosobowych strzelanek. Fani tego rodzaju gier szybciej reagują na problemy i co ważne, potrafią też lepiej przewidywać zachowanie drugiej osoby. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów