Naukowcy dowiedli, że to, o której chodzisz spać, świadczy o twojej inteligencji. W jaki sposób?

Emilia Klima 22.09.2017
Późne chodzenie spać świadczy o twojej inteligencji
Fotografia: pexels.com

A ty, o której chodzisz spać?

Martwisz się, że wieczorem długo nie możesz zasnąć? Denerwujesz się na swoje dziecko, że chodzi późno spać? Czas to zmienić. Bycie nocnym markiem niesie za sobą pewne korzyści.

Naukowcy z Uniwersytetu Complutense w Madrycie udowodnili, że późne chodzenie spać korzystnie wpływa na naszą inteligencję. Zbadano osoby, które wykonują prestiżowe zawody, m.in.: prawników i dziennikarzy. Zadano im pytanie, jak późno chodzą spać i zrobiono im testy na inteligencję. Wyniki są zaskakujące.

Dzieci, które nie mogą spać, będą w przyszłości inteligentniejsze niż ich rówieśnicy
Fotografia: pexels.com

Siedzenie do późna będzie owocne dla twojego dziecka w przyszłości

Jak się okazało, osoby, które późno chodzą spać rozwiązały test na inteligencję lepiej, niż ci, którzy lubią się wysypiać. Dodatkowym wynikiem badania było to, że nocne marki lepiej radzą sobie w stresujących sytuacjach. Zdaniem uczonych, wnioski dotyczą również dzieci. Małoletni, którzy mają problemy z zasypianiem, najprawdopodobniej wykażą się w przyszłości wyższą inteligencją, niż ich rówieśnicy.

Nie ma zatem tego złego, co by na dobre nie wyszło. Problemy z zasypianiem nie muszą mieć tylko negatywnych skutków w postaci niewyspania w pracy i podkrążonych oczu. Czas, który inni wykorzystują na spanie, możesz poświęcić na rozwijanie swojej inteligencji. A później wykorzystywać ją dla lepszych efektów w pracy. 

Simpsons gif
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów