Czy atrakcyjne kobiety mają większy problem ze znalezieniem partnera? Wcale nie chodzi o wybredność

Anna Respondek 20.02.2018
Atrakcyjność
Fotografia: Fotolia

Jak atrakcyjność wpływa na powodzenie w miłości? Psycholog wyjaśnia zaskakującą zależność. 

Wydaje się, że bycie piękną to marzenie każdej kobiety, a bycie przystojnym, jest marzeniem każdego mężczyzny. Czasem jednak zdarza się tak, że bardzo atrakcyjne kobiety wciąż pozostają same i nie potrafią stworzyć stałego związku. Bardzo często twierdzi się, że atrakcyjne osoby są zwyczajnie wybredne i nikt nie jest w stanie sprostać ich wymaganiom. Prawa może być jednak zupełnie inna. 

Zobacz także: Dlaczego atrakcyjny wygląd może przeszkodzić w znalezieniu pracy

Jeśli zastanawiasz się nad tym, dlaczego wciąż jesteś sama, choć "nic ci nie brakuje", odpowiedź może być prosta. Niektóre kobiety są zbyt atrakcyjne dla męskiego świata, a to powoduje, że mężczyźni boją się zrobić pierwszy krok. Dodatkowo większość pań nie zdaje sobie sprawy ze swojej wyjątkowej urody, co prowadzi do pojawiania się kompleksów i zamknięcia na kontakty z płcią przeciwną. 

Fotolia_142831343_Subscription_Monthly_M
Fotografia: Fotolia

Dlaczego nie masz partnera? 

Jak podaje Ofeminin.pl, terapeuta Christian Thiel twierdzi, że pary zazwyczaj dobierają się na zasadzie podobieństw. Mężczyźni często szukają kobiet ładnych, ale nie nadto atrakcyjnych, ponieważ sądzą, że u takich nie mają szans na powodzenie. Panowie lękają się atrakcyjnych kobiet i tego jakie mogą mieć oczekiwania. Często oceniają "książkę po okładce", a to prowadzi do sytuacji, w których kobiety o niezwykłej urodzie mogą czuć się samotne.

Czy istnieje na to jakaś rada? Wygląda na to, że następnym razem wystarczy wyjść z domu bez makijażu i w dresach. Już po chwili powinno pojawić się wiele ciekawych propozycji. ;)

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów