Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem! Opisał swoje samopoczucie: "Nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów"

Jerzy Owsiak w czarnej koszulce z czerwonym serduszkiem WOŚP
Fotografia: Mateusz Jagielski/East News

Jerzy Owsiak opublikował obszerny post, w którym napisał, że został zakażony koronawirusem. Opisał swoje objawy i zaapelował do fanów.

Koronawirus na dobre zagościł w naszym kraju. Zakażeń z dnia na dzień przybywa, a choruje coraz więcej Polaków. W tym również gwiazdy, które mają szeroki wydźwięk, przede wszystkim dzięki swoim profilom na portalach społecznościowych. Jerzy Owsiak właśnie opublikował wpis na Facebooku, w którym poinformował, że zrobił test na koronawirusa, a ten wyszedł pozytywny. Prezes fundacji WOŚP opisał, jakie objawy mu towarzyszyły i dlaczego zdecydował się na test. Zaapelował także do swoich fanów o rozwagę i poważne podejście do sytuacji. 

Zobacz także: Grupa krwi może zwiększać ryzyko zakażenia koronawirusem! Nowe badania nie zostawiają wątpliwości

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem! Opisał swoje objawy

Jerzy Owsiak przed weekendem poczuł się gorzej. Na początku myślał, że to objawy tradycyjnej grypy. Wykonał jednak test na koronawirusa.

Ten okazał się pozytywny. Tym samym okazało się, że Jerzy Owsiak został zakażony koronawirusem.

W piątek wieczorem poczułem typowe objawy grypy - ból mięśni, gorączka 38 stopni. Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów. Weekend był trudny, ale powoli objawy mijały. W poniedziałek myślałem, że jak to typowa grypa: przyszła i po prostu odchodzi. We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny. To pokazuje, jak bardzo różną formę przybiera koronawirus. Gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz i dzisiaj byłbym już w Fundacji - napisał Jurek na Facebooku.

Owsiak postanowił wykorzystać swoją popularność i zaapelować do wszystkich fanów o rozwagę! 

Apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie - dodał.

W dalszej części opisał kwestie organizacyjne, dotyczące działalności Fundacji oraz pracowników, którzy mieli z nim kontakt w minionym tygodniu. Na koniec podziękował personelowi medycznemu i dodał otuchy wszystkim zakażonym.

Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w całej Polsce, będąc na pierwszej linii frontu, przeprowadzają testy. Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personelu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę. Wszystkich cierpiących - mocno tulimy do serca. Walczymy - napisał na końcu.

Cały post Jurka Owsiaka możecie przeczytać poniżej.

Zobacz także: Pary młode i branża weselna o nowych obostrzeniach. "Najpiękniejszy dzień w życiu zamienia się w najgorszy koszmar"

Boisz się podróży ze względu na koronawirusa? Z tymi produkcjami możesz odbyć piękną wyprawę bez wychodzenia z domu!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów