Jerzy Owsiak z Pokojową Nagrodą Nobla? Jego nominacja została zaakceptowana

Paulina Ermel 16.01.2019
Jerzy Owsiak
Fotografia: TRICOLORS/East News

To już trzecia nominacja założyciela Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czy tym razem zakończy się wręczeniem nagrody?

Jerzy Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla - taka informacja obiegła cały kraj. Wielu Polaków ucieszyło się z takiej nowiny. I choć Komitet Norweski rzeczywiście przyjął nominację założyciela Fundacji WOŚP, trzeba pamiętać, że to jedynie formalna akceptacja nominacji, która wysyłana jest za pomocą automatycznej odpowiedzi.

Wniosek o rozpatrzenie kandydatury Owsiaka do laureata Pokojowej Nagrody Nobla wysłali dziennikarz Rafał Collins (TVN Turbo) wraz z posłem Ruchu Kukiz '15 Andrzejem Kobylarzem.

Jerzy Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

Nie jest to pierwsza taka sytuacja. Jerzy Owsiak tak naprawdę już trzeci raz zgłaszany jest jako kandydat do Pokojowej Nagrody Nobla. Wcześniej wniosek złożyła Joanna Schmidt z Nowoczesnej, a także politolog prof. Adam Grzegorczyk. I choć wnioski też zostały zaakceptowane przez Komitet Norweski, założyciel i organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nagrody nie dostał.

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla zostanie wyłoniony 10 grudnia tego roku. Zgłoszenia z kandydatami można wysyłać do 1 lutego. Nagroda przyznawana jest przez Norweski Komitet Noblowski - laureat otrzymuje ok. 4 mln złotych.

Po 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Jurek Owsiak złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Fundacji. Zarząd przyjął jego rezygnację, ale wierni fani Owsiaka wciąż nawołują go do zmiany decyzji.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Gwiazdy pokochały nowe wyzwanie. Na licznych zdjęciach pokazują... jak wyglądały 10 lat temu! Niektórzy są nie do poznania.

Oceń artykuł

Przeczytaj więcej

Więcej newsów