Jerzy Moes nie żyje. Aktor znany z "Czterdziestolatka" miał 83 lata

Magdalena Barszczak 08.05.2019
Jerzy Moes
Fotografia: INPLUS/East News

Stworzył wiele niezapomnianych kreacji w kultowych polskich serialach.

W wieku 83 lat zmarł Jerzy Moes (na zdjęciu pierwszy z lewej), aktor znany m.in. z takich seriali jak: "Czterdziestolatek", "Dom" i "Polskie drogi". Smutną informację przekazał Związek Artystów Scen Polskich. 

Zobacz także: Nie żyje Zofia Czerwińska

Jerzy Moes zmarł 28 kwietnia.

Z żalem żegnamy Jerzego Moesa, naszego Kolegę związanego z ZASP-em od niemal pół wieku, aktora filmowego, radiowego, telewizyjnego oraz Teatrów Dolnośląskich Jelenia Góra-Wałbrzych, im. Stefana Żeromskiego Kielce-Radom, Dramatycznych i Rozmaitości we Wrocławiu, Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Operetki Śląskiej w Gliwicach, Płockiego oraz warszawskich: Dramatycznego, Ateneum im. Stefana Jaracza oraz Ziemi Mazowieckiej - czytamy na stronie ZASP-u.

Jerzy Moes
Fotografia: INPLUS/East News

Nie żyje Jerzy Moes

Zadebiutował w 1961 roku rolą Lindego w spektaklu "Staś i Nel" w reżyserii Zuzanny Łozińskiej. Trzy lata później pojawił się na ekranie jako kapitan w oflagu w "Pierwszym dniu wolności" Aleksandra Forda.

Moes zagrał w ponad 100 filmach. Największą popularność przyniosły mu jednak epizodyczne role w kultowych polskich serialach, takich jak: "Czterdziestolatek", "Zmiennicy", "Alternatywy 4", "Dom", "07 Zgłoś się", "Polskie drogi" i "Awantura o Basię".

Najbardziej znaną kreację stworzył w filmie Stanisława Barei "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?". Wszyscy pamiętamy milicjanta, który wypisując mandaty, używa niecenzuralnych słów.

Ostatni raz na ekranie Moes wystąpił w "Barwach szczęścia" w 2017 roku.

W tym roku musieliśmy pogodzić się ze śmiercią wielu gwiazd. Zobaczcie, kogo będzie nam najbardziej brakować.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów