Jedzenie niebawem przywiezie nam kierowca Ubera, a wszystko dzięki aplikacji UberEATS

Katarzyna Mordalska 19.12.2016
kobieta
Fotografia: www.pixabay.com

Takie rozwiązanie jest już znane w wielu krajach na świecie, a teraz ma szansę trafić do Polski.

UberEATS to aplikacja, która rozwiąże podstawowy problem – wydzwaniania do dostawców z pytaniami o powód opóźnienia. Zamawianie dań bezpośrednio w restauracji czy za pomocą portali temu dedykowanych nie daje możliwości śledzenia dostawy. Znane są tylko podstawowe informacje, czasami można obserwować przebieg realizacji zamówienia na stronie typu „odbiór – przygotowanie – dostawa”, ale to niewiele, gdyż najbardziej interesujący jest dowóz, którego przebieg nie jest już znany.

Często zdarzające się opóźnienia denerwują nawet nie ze względu na sam fakt, że zamówienie dotrze później, ale w związku z tym, że nie jest znana godzina. Rewolucję stanowiłoby wejście na polski rynek aplikacji UberEATS. Tak samo jak możliwe jest śledzenie trasy przejazdu kierowcy Ubera, tak i znane byłyby losy zamówionej pizzy.

Usługa UberEATS jest znana na całym świecie – w USA, Kanadzie czy Japonii, a w Europie dotarła już do stolic takich państw, jak m.in. Wielka Brytania, Francja, Austria, Szwecja, Belgia czy Holandia. Teraz ma szansę stać się poważną konkurencją na polskim rynku - dla samych restauracji oraz dla portali i dostawców jedzenia na zamówienie.

Przygotowania do kulinarnej rewolucji

Uber rozpoczął poszukiwania osoby na nowe stanowisko dyrektora sprzedaży w Warszawie, którego zadaniem byłoby pozyskiwanie partnerów do rozwijania nowej usługi UberEATS – donosi portal Businessinsider.com.pl. Pierwszym miastem, gdzie ewentualnie zostaną wdrożone nowe rozwiązania, będzie prawdopodobnie Warszawa. Nie jest jeszcze znany termin startu usługi.

Nie wiadomo na razie, kiedy usługa mogłaby oficjalnie ruszyć w Polsce. – Na razie przyglądamy się takiej możliwości. Rozpoznajemy rynek – powiedziała Ilona Grzywińska, rzeczniczka prasowa Ubera w rozmowie z Business Insider Polska.

Na rynku są znane aplikacje, które świadczą usługi szybkiego zamawiania jedzenia z wielu miejsc. UberEATS ma szansę jednak zdeklasować konkurencję, gdyż nie dość, że za pośrednictwem znanej na świecie aplikacji można przejść przez całą procedurę zamówienia, opłacić je, to jeszcze istnieje możliwość śledzenia na bieżąco lokalizacji podczas dostawy. To innowacyjne rozwiązanie może poważnie zagrozić konkurencji.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów