Jesteś jedynakiem? Nie masz szans na stworzenie szczęśliwego związku

Martyna Wojciechowska 12.04.2018
Para
Fotografia: Shutterstock

Poznaj najnowsze wyniki badań!

Na temat zdrady powstało już mnóstwo publikacji w sieci. Choć wydawało się, że już nic odkrywczego na ten się nie dowiemy, niedawno naukowcy wyprowadzili nas z błędu. Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z nowymi badaniami, będziesz zaskoczona. Jeżeli jesteś jedynaczką lub spotykasz się z jedynakiem, mamy dla ciebie złą wiadomość.

Zobacz także: Jedynaki są samolubne, bo wychowują się bez rodzeństwa? Zaskakujące wyniki badań

Dlaczego jedynacy częściej zdradzają?

Kwestie rodzinne mają większy wpływ na nasze skłonności do zdrady niż mogło się wydawać. Niedawno eksperci odkryli, że osoby, które wychowywały się bez rodzeństwa, są bardziej podatne na skok w bok. Aby dojść do tych wniosków przeanalizowali 50 tysięcy użytkowników portali randkowych dla małżonków szukających przygody. Z ich danych wynika, że problem zdrady dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn wychowujących się bez braci i sióstr. Jak podają badacze, wśród osób zainteresowanych romansem było 28 proc. jedynaków i 23 proc. osób, które były najstarsze w rodzeństwie rodzeństwa.

Zastanawiacie się, dlaczego tak się dzieje? Jak twierdzą eksperci, jedynacy są bardziej skupieni na sobie i potrzebują ciągłego zainteresowania ze strony ukochanej lub ukochanego. Gdy tylko partner nie poświęca im wystarczająco dużo czasu, bo zajęty jest innymi obowiązkami, druga strona w związku szybko zaczyna się nudzić. Takie osoby chętnie otwierają się na nowe znajomości i częściej zmieniają partnerów seksualnych.

Co sądzicie na ten temat?

Zobacz także: Jedynak, najstarsze, a może najmłodsze dziecko? Kolejność urodzenia może mieć wpływ na nasze przyszłe związki

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów