Czy jest różnica między tym, jak na zdjęciu widzą nas inni, a jak my sami? Blogerka pokazała dowód na to, że tak

Redakcja 04.08.2017
Louise Aubery
Fotografia: www.instagram.com/mybetter_self/

Zamiast skupiać się na atutach, często widzimy tylko to, co chcielibyśmy zmienić. To błąd. 

Louise Aubery to francuska blogerka, która miała już dość obserwowania ludzi, którzy nieustannie krytykują swój wygląd. Chcąc zmienić sposób ich myślenia, opublikowała na Instagramie zdjęcie, którym udowadnia, że ludzie nie zawsze widzą nas tak, jak my widzimy siebie. 

Blogerka stworzyła kolaż z dwóch fotografii. Pierwsze od lewej podpisane jest "Co widzisz", a następne "Co ja widzę". Wśród swoich wad wymienia duży nos, tłuszcz na brzuchu i cellulit. Drugim zdjęciem chce przekonać, że ci, którzy je widzą zwracają uwagę na coś zupełnie innego. Mianowicie, szeroki uśmiech, długie nogi i silne pośladki. 

"Skończmy z tym"

W komentarzu dołączonym do zdjęcia kobieta przyznała, że choć namawia innych do akceptowania siebie, ona również ma momenty słabości, zwłaszcza wtedy, gdy ogląda swoje zdjęcia. 

Kiedy widzę swoje zdjęcie, pierwszą rzeczą, która rzuca mi się w oczy są moje niedoskonałości. Zawsze widzę, co jest nie tak: Zdjęcie zrobione za blisko, nos wydaje się zbyt duży, nogi są zbyt białe i w ogóle wyglądam okropnie - przyznała Louise Aubery. 

Blogerka wyznała, że ten problem dostrzega tylko wtedy, gdy przegląda swoje zdjęcia. Gdy widzi fotografie przedstawiające inne osoby, skupia się tylko na ich atutach i tylko je dostrzega. Co więc zrobiła? Zmieniła taktykę.

Naprawdę musimy nauczyć się nie być tacy szorstcy dla siebie. To nie jest zdrowe. Zamierzam z tym skończyć i mam nadzieję, że ty też to zrobisz - napisała Aubery.

Jej rada? Za każdym razem, gdy złapiesz się na tym, że patrząc na swoje zdjęcie myślisz o tym, co chciałbyś zmienić - zmień myślenie. Mówiąc wprost, blogerka radzi, aby skupić się na tych cechach, które są naszymi atutami, a negatywne myśli wyrzucić z głowy. 

Proste? Proste ;-)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów