Jedno słowo, milion lajków. To najpopularniejszy wpis na Twitterze 2016 roku

Mateusz Patyk 07.12.2016
El Rubius i jego zwycięski wpis
Fotografia: www.youtube.com, twitter.com/Rubiu5

Portal społecznościowych pochwalił się najpopularniejszymi wpisami roku. Nie obyło się bez zaskoczeń.

W ostatnich miesiącach wydarzyło się naprawdę sporo. Ale żadna historia z pierwszych stron gazet nie osiągnęła takiego rozgłosu w sieci co jeden tweet. Na dodatek bez żadnej wymyślnej treści.

Wpis ze słowem "Limonada" (czyli po hiszpańsku lemoniada) został podany dalej prawie 1,4 mln razy. Jak informuje magazyn "Fortune", za tym enigmatycznym komunikatem stoi znany na Półwyspie Iberyjskim jutuber, o nazwie El Rubius. Przy 9 milionach obserwatorów taki wynik nie powinien dziwić. Na dodatek z prośbą udostępnienia tweeta jego autor obiecał nagrodę. Niestety nie jest pewne, czy dotrzymał słowa.

Najczęściej udostępniany tweet w 2016 roku
Fotografia: Twitter.com

Sława dzięki eks

Za najwyższym miejscem na podium znalazł się członek zespołu One Direction. Harry Styles zacytował na Twitterze tekst piosenki swojej byłej dziewczyny, Taylor Swift. W dzień urodzin napisał: "Nie wiem jak ty, ale ja czuję 22". Post polubiło prawie milion internautów.

Trzecie miejsce należy się kandydatce Demokratów na urząd prezydenta. Hillary Clinton za pomocą Twittera zwróciła się z dodającym odwagi przesłaniem dla wszystkich dziewczynek.

Nigdy nie wątpcie w to, że jesteście cenne i mocne, i zasługujecie na każdą szansę i możliwość na świecie – brzmi treść tweeta Hilary Clinton.

Twitter 2016
Fotografia: Twitter.com

Tym żył Internet

Ćwierkający najczęściej pisali na temat olimpiady w Rio oraz wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Najpopularniejszym programem telewizyjnym był serial "Gra o tron", a kinowym filmem "Gwiezdne wojny". Bezkonkurencyjna okazała się mobilna gra PokemonGo, która wyprzedziła tematy związane z piłkarskim Euro2016, Oscarami, Brexitem, a nawet Donaldem Trumpem.

Według Twittera najwięcej retweetów na minutę zyskał Leonardo DiCaprio po otrzymaniu złotej statuetki za film "Zjawa". W kategorii rozrywkowej popularna była też Kim Kardashian West, a jej wpis o Narodowym Dniu Węża osiągnął aż 219 tysięcy udostępnień. Podium zamyka Seth Rogen, który opublikował zdjęcie z dwoma raperami - Wiz Khalifem i Snoop Dogiem.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów