Jean Paul Gaultier: "Dlaczego mam nie ubierać Melanii Trump?". No właśnie

Patryk Chilewicz 07.12.2016
Melania Trump
Fotografia: East News

Niedawno świat mody próbował zewrzeć siły i wyrazić sprzeciw wobec Donalda Trumpa i jego żony. 

Wszystko zaczęło się od Sophie Theallet, projektantki i osobistej stylistyki Michelle Obamy, która w specjalnym oświadczeniu odmówiła współpracy z kolejną pierwszą damą, Melanią Trump. W jej oświadczeniu możemy przeczytać:

Jako niezależna marka na rynku mody, traktujemy nasz głos jako wyraz naszych artystycznych i filozoficznych poglądów. Firma Sophie Theallet sprzeciwia się dyskryminacji i uprzedzeniom (…). Nie zamierzam brać udziału w ubieraniu lub wspieraniu przyszłej Pierwszej Damy USA.

To jednak nie wszystko - Theallet wezwała innych twórców, by nie wysyłali swoich projektów do Białego Domu, bo to, co niegdyś było prestiżem, teraz nim nie jest. Okazuje się jednak, że środowisko modowych autorytetów jest bardzo podzielone. Krytyczkę Melanii wsparł Tom Ford, lecz po przeciwnej stronie stanęli Diane Von Furstenburg, Tommy Hilfiger i Vera Wang. Z kolei Jean Paul Gaultier w rozmowie z Press Association wyśmiał retorykę Theallet w tych słowach:

Nie mam nic złego do powiedzenia na jej temat. W dniu wyborów była ubrana lepiej niż Hillary. Nie wiem kto jej daje porady dotyczące stylu czy sama sobie jest stylistką, ale jeśli poprosiłaby mnie o sukienkę, to dlaczego miałbym odmówić?

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych wciąż trwają kontrowersje związane z wyborem Donalda Trumpa. Emocje muszą sięgać zenitu, skoro nawet teoretyczna sukienka przyszłej Pierwszej Damy jest elementem sporu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów