Jarosław Kret pisze książkę o depresji. Szykuje się bestseller?

Hanna Skowron 31.05.2019
Jarosław Kret
Fotografia: Instagram.com/jarekkret/

Pogodynek opowie o tym, jak zmagał się z chorobą. Przeczytacie?

Jarosław Kret przeżywał ostatnio trudne chwile. Najpierw rozstał się z Telewizją Polską, gdzie przez wiele lat prezentował pogodę. Potem rozpadł się jego związek z Beatą Tadlą, a następnie odpadł z "Tańca z Gwiazdami". To wiele ciosów jak na jednego człowieka. Niedawno dziennikarz wyjawił, że przez ponad rok cierpiał na depresję.

Zobacz także: Beata Tadla w ciąży przytyła 29 kilogramów. Dopiero teraz wyjawiła, jak schudła

Choroba ta przestała być w naszym kraju tematem tabu. Do depresji przyznało się wiele polskich gwiazd, m.in. Danuta Stenka, Agnieszka Chylińska i Ilona Łepkowska. Przykre doświadczenia, szybkie tempo życia czy wypalenie zawodowe to tylko niektóre z przyczyn tego stanu. Dwa miesiące temu do poważnych zaburzeń nastroju przyznał się Jarosław Kret. Na szczęście, dzięki wsparciu terapeutki i przyjaciół, udało mu się pokonać depresję.

Sezon rowerowy rozpoczęty. Po roku intensywnej terapii, dzięki opiece prawdziwych przyjaciół i dzięki pierwszym promieniom słońca wyjeżdżam z depresji na rowerze w żółtej koszulce lidera. Dziękuję kochanym przyjaciołom i Sylwia Sitkowska - napisał w jednym z postów na Facebooku.

Jarosław Kret pisze książkę o depresji

Osoby, które zwalczyły depresję, podkreślają, jak ważne jest mówienie o swoich problemach głośno. Niestety, ludzie nie chcą tego robić w obawie przed stygmatyzacją. Boją się uznania ich za dziwnych lub słabych.

Depresję, jak każdą inną chorobę, należy leczyć. Najwyraźniej Jarosław Kret również chce uświadamiać innych na temat depresji, ponieważ podjął odważną decyzję.

Teraz jest w trakcie pisania książki właśnie o depresji, którą przez ostatni czas zdążył dogłębnie prześwietlić – zdradziła znajoma prezentera w "Na żywo".

Podobno publikacja powstaje we współpracy z jego terapeutką.

W jednym z ostatnich wywiadów prezenter wyznał, że przez depresję "jest totalnie spłukany", ale jednocześnie wyraził swoją gotowość do pracy. Znajomi namawiają go, żeby wrócił do prezentowania prognozy pogody.

Trochę mnie nie było, trochę chorowałem na smutek, ale teraz jestem zdrowy, radosny, szczęśliwy, wesoły i mogę opowiadać o pogodzie – wyznał.

Książka Kreta byłaby dobrym sposobem na podreperowanie domowego budżetu.

Przeczytacie?

Zobacz także: Jarosław Kret skrytykował własną matkę. Padły gorzkie słowa

To najpiękniejsze filmy z romansem w tle. Widzieliście je?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów