Jarosław Kret ostrzega Polaków przed nadciągającą katastrofą pogodową

Marianna Bereza 27.06.2019
Jarosław Kret
Fotografia: PIOTR FOTEK/REPORTER

I pyta, dlaczego Donald Trump nie poprosił go o poradę ws. klimatu.

Jarosław Kret nie ma dobrych wiadomości. Ostatnie upały, które nadciągnęły nad nasz kraj, nie nastrajają dziennikarza pozytywnie. Pogodynek ostrzega Polaków przed zbliżającą się katastrofą pogodową!

Zobacz także: Jarosław Kret pisze książkę o depresji. Szykuje się bestseller?

Większość postów Jarosława Kreta na Instagramie ma związek z pogodą. Nic dziwnego, w końcu przez wiele lat jej prezentowanie było głównym zajęciem dziennikarza. Zanim Kret dał się poznać jako partner Beaty Tadli i uczestnik "Tańca z gwiazdami", przez wiele lat pracował w TVP, dlatego można go uznać za autorytet w dziedzinie meteorologii.

Nadciąga klimatyczna apokalipsa. Jarosław Kret jest przerażony

Prezenter w rozmowie z "Faktem" podzielił się obawami dotyczącymi zmian klimatu. Wszystko przez rekordową falę upałów, która nawiedziła Polskę.

Gdy byłem dzieckiem, temperatura 31 stopni w Polsce to był już szok. W ostatnich latach mamy często 35 i wcale nas to nie dziwi. Nikt nie chce zrozumieć, że jesteśmy świadkami strasznych zmian w klimacie - mówił pogodynek.

Zdaniem Kreta obecne anomalie pogodowe będą miały bardzo przykre następstwa. Dziennikarz sądzi, że świat czeka katastrofa klimatyczna.

W lutym w Ameryce miały miejsce gigantyczne spadki temperatury. Donald Trump dziwił się wtedy: jak to jest, że niby klimat się nam ociepla, a tu nagle mamy minus 30. Mógł do mnie zadzwonić, to bym mu wszystko wyjaśnił - ocenił.

Prezenter uważa, że musimy w końcu zacząć wyciągać wnioski z naszego postępowania.

15 lat temu mieszkałem w Indiach i wówczas szokiem było 46 stopni. W tym roku temperatura w Indiach na początku czerwca sięgała 53 stopni. Z roku na rok jest coraz gorzej i nie widzę szansy, by zatrzymać ten proces. Niestety, ludzkość nie chce słuchać naukowców. Dalej spalamy węgiel, ropę, tworzymy gigantyczne śmietniska. Zastanawiam się, ile czasu nam zostało do totalnej katastrofy - podsumował.

A wy jak sobie radzicie z upałami?

Zobacz także: Jarosław Kret skrytykował własną matkę. Padły gorzkie słowa

To najpiękniejsze filmy z romansem w tle. Widzieliście je?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów