Jarosław Bieniuk wydał oficjalne oświadczenie. W tej sprawie zabrała też głos Natalia Siwiec

Hanna Skowron 18.04.2019
Natalia Siwiec
Fotografia: Instagram.com/nataliasiwiec.official

Podkreśla, że jest niewinny i prosi o uszanowanie jego prywatności.

Jarosław Bieniuk postanowił w końcu zabrać głos w sprawie, o której od kilku dni piszą wszystkie media. Były piłkarz wydał oświadczenie, w którym podkreśla, że jest niewinny i prosi o uszanowanie jego prywatności.

Na ten temat wypowiedzieli się również sławni przyjaciele Bieniuka - Natalia Siwiec i obecny partner Edyty Górniak, Tomasz Mazurkiewicz.

Oświadczenie Jarosława Bieniuka

Przypomnijmy, że 15 kwietnia do mediów trafiła szokująca informacja o zatrzymaniu Jarosław Bieniuka. Były piłkarz Lechii Gdańsk w oficjalnym oświadczeniu zaprzeczył zarzucanym mu czynom i dał do zrozumienia, że kobieta, która oskarżyła go o gwałt, chciała osiągnąć korzyści materialne:

Informacje pojawiające się w mediach na temat rzekomo zarzucanych mi czynów są szokujące, zarówno dla Państwa, jak i dla mnie. Oskarżenia te są nieprawdziwe i formułowane wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści materialnych. (...) Pragnę podkreślić, że jestem niewinny, dlatego też niezwłocznie i dobrowolnie stawiłem się na posterunku policji. Od początku wyrażałem i w dalszym ciągu wyrażam swoją pełną gotowość do współpracy z wymiarem sprawiedliwości w celu jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji - czytamy.

Bieniuk zaapelował do mediów o nieformułowanie ocen pod jego adresem:

Niesłuszne oskarżenia formułowane pod moim adresem godzą bezpośrednio w moje dobre imię, jak i destrukcyjnie wpływają na dobro i kondycję psychiczną moich dzieci. Do zakończenia postępowania i finalnej decyzji sądu, zwracam się z prośbą do przedstawicieli mediów o wstrzymanie się od formułowania jednoznacznych ocen pod moim adresem oraz uszanowanie prawa członków mojej rodziny do prywatności w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Proszę także Państwa – przedstawicieli mediów o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska w przygotowywanych artykułach medialnych – bo tak właśnie należy postępować wobec osób niewinnych - napisał w oświadczeniu.

Przyjaciele Jarosława Bieniuka - Natalia Siwiec oraz obecny partner Edyty Górniak, Tomasz Mazurkiewicz, też zabrali głos w tej sprawie. Modelka w nowym poście na Instagramie wyznała, że nie wierzy w to, że Bieniuk mógł dopuścić się przestępstwa.

Doniesienia z ostatnich dni to dla mnie jakieś chory absurd. Jarosław Bieniuk to jeden z moich najlepszych przyjaciół, właściwie rodzina. Człowiek którego znam od lat z naprawdę przeróżnych życiowych sytuacji. Nie ma takiej możliwości, bym nagle uwierzyła, że zmienił się o 180 stopni i odpowiadał za przestępstwa seksualne! - napisała Siwiec.

Tomasz Mazurkiewicz również broni Bieniuka:

Myślę, że znam go dość dobrze. Przez te wszystkie lata nigdy nie zaobserwowałem w nim agresji. Wydaje mi się, że ta sytuacja, o której czytamy, może być bardziej wynikiem zaaranżowanej pułapki na jego osobę z powodu np. zemsty, niż być w istocie prawdziwa... Może został odurzony narkotykami? - wyznał Mazurkiewicz w rozmowie z Faktem.

Zaskakiwały naturalności, elegancją i szykiem. Ich życie wyglądało jak historia z bajki. Prawda często była zupełnie inna. Ikony seksapilu miały na swoim koncie skandale i zdrady, a ich życie nie było tak kolorowe, jak wszystkim się wydawało.    

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów