Japończycy stworzyli tatuaże, które mogą uratować życie. Każdy turysta powinien nakleić go na ciało

Redakcja 28.02.2017
Japoński tatuaż
Fotografia: www.instagram.com/mizuha.1219/

Rozdawane turystom zmywalne tatuaże ostrzegają przed potencjalnym niebezpieczeństwem. 

Okazuje się, że Japończycy doskonale wiedzą, jak minimalizować ryzyko. Stworzyli specjalne tatuaże, które wykrywają alergię i ostrzegają przed zjedzeniem japońskiego przysmaku. 

"Magiczne" naklejki na ciało zaczęto rozdawać w Saporro w pobliżu restauracji, które serwują potrawy z makaronem soba. U bardzo wielu osób, które skosztują tego uwielbianego w Japonii makaronu, występuje silna reakcja alergiczna. Właśnie dlatego przygotowano specjalne tatuaże, które mają ostrzec mieszkańców miasta, ale przede wszystkim zagranicznych turystów przed możliwymi skutkami ubocznymi. 

Po naklejeniu na ciało tatuażu, mogą wydarzyć się dwie rzeczy. Jeśli nie zauważymy, że zmienia kolor, to znaczy, że prawdopodobnie nie jesteśmy alergikami i spokojnie możemy delektować się makaronem soba. Jeśli natomiast niektóre fragmenty tatuażu zaczną się zmieniać, a konkretnie czerwienić, to znaczy, że od japońskiego przysmaku powinniśmy trzymać się z daleka. Spożycie go mogłoby grozić nawet wstrząsem anafilaktycznym. 

Tatuaż powie nam, czy możemy bezpiecznie jeść japoński makaron
Fotografia: www.facebook.com/J.WalterThompsonJapan/

Tatuaż powie nam, czy możemy bezpiecznie jeść japoński makaron

Niebezpieczny składnik

Jak podaje portal Japonia-online.pl, tatuaże zostały opracowane przez organizacje 230 Soba Street Promotion Committee oraz agencję reklamową J. Walter Thompson Japan. Jej twórcy chcą rozszerzyć wiedzę na temat alergii na grykę, który jest jednym z podstawowych składników popularnego japońskiego makaronu. 

Kosztując nową potrawę, nieświadomi niczego cudzoziemcy mogą narazić się na utratę zdrowia, a nawet życia - twierdzą twórcy kampanii, a ich wypowiedź przytacza Japonia-online.pl. 

Aby przykleić na skórę tatuaż wystarczy zmoczyć go wodą, w której gotował się makaron i przyłożyć do ciała. Następnie, należy obserwować czy nie zmienia koloru. Ta prosta czynność może uratować nawet życie.

Oczywiście, zaprojektowane tatuaże wyglądają niezwykle designersko i jeśli tylko mamy ochotę, możemy je nosić jeszcze przez kolejne dni. Po pewnym czasie specjalny tatuaż sam zacznie znikać z naszego ciała. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów