Japończycy stworzyli papier toaletowy dla… smartfonów. Tak, to nie jest żart

Redakcja 09.01.2017
Papier dla smarfonów
Fotografia: twitter.com/Dhurgham88

Japończycy po raz kolejny stawiają na oryginalność. I po raz kolejny robią to w wielkim stylu. 

Jak donosi największy operator telefonii komórkowej w Japonii NTT Docomo, ludzie z całego świata twierdzą, że toalety publiczne w Kraju Kwitnącej Wiśni są wyjątkowo czyste i…"zaawansowane". To oznacza, że nie wszyscy są w stanie sobie z nimi poradzić. Z myślą o nich operator przygotował specjalną kampanię, dzięki której dowiemy się jak z nich korzystać. Brzmi jak dobry żart? Zapewne, ale z żartem niewiele ma wspólnego. 

Co ma wspólnego operator telefonii komórkowej z toaletą? Więcej niż mogłoby się nam wydawać. Japończycy jak zwykle zaskakują i jak zwykle stawiają na oryginalność. Jak podaje Money.cnn.com, na lotnisku Narita w Tokio zainstalowano 86 specjalnych uchwytów na papier do smartfonów. Po skorzystaniu z toalety wystarczy pobrać papier i przy jego użyciu przetrzeć szybkę smartfona. Potem wystarczy spłukać go w toalecie.

Korzystanie z japońskiej toalety jeszcze nigdy nie było tak proste
Fotografia: www.youtube.com

Korzystanie z japońskiej toalety jeszcze nigdy nie było tak proste

Walcz z bakteriami

O co chodzi? Przede wszystkim o zachowanie dobrego wyglądu naszych smartfonów, ale i naszą higienę. Nie od dziś przecież wiadomo, że telefon to siedlisko bakterii. W łazienkach jest ich szczególnie dużo i bardzo łatwo mogą przedostać się na nasz telefon, który wielu z nas zabiera ze sobą do toalety. Oczywiście jest to także element promocyjny. Na każdej chusteczce znajduje się bowiem zwrot powitalny, życzenia i logo firmy. Znajduje się też informacja o możliwości ściągnięcia na telefon aplikacji, która ma za zadanie sprawić, że nasz pobyt w Japonii będzie owocny i efektywny. 

Akcja operatora nagłośniona przez internautów, cieszy się ogromną popularnością. Niestety, zła wiadomość jest taka, że papier dla smartfonów na japońskim lotnisku dostępny będzie jedynie do 15 marca 2017 roku. 

Zobaczcie, jak korzystać z japońskiej toalety: 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów