Japończycy przyjechali do Polski i rozwiązali zagadkę Krzywego Lasu

Redakcja 19.05.2017
Krzywy las
Fotografia: ONS

Podgryfiński las zaintrygował mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. 

Japończycy wyjaśnili zagadkę Krzywego Lasu pod Gryfinem. 

Krzywy Las to pomnik przyrody znajdujący się w okolicach nowego osiedla wsi Nowe Czarnowo i Elektrowni Dolna Odra w powiecie gryfińskim. Znajduje się w nim około stu zdeformowanych sosen zwyczajnych, wygiętych pod kątem 90 stopni. Widok jaki tworzą, jest naprawdę niesamowity.

Ludzie przyjeżdżają tu i kręcą głowami z niedowierzaniem. Bo pnie sosen zamiast rosnąć pionowo skręcają pod kątem prostym i wyginają się szerokim łukiem ku górze. Wszystkie też pochylają się w kierunku północnym - powiedziała Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfina, a jej wypowiedź przytacza Fakt.pl. 

Ponieważ dookoła tego miejsca rosną proste sosny, wszystko wskazuje na to, że ktoś musiał przyczynić się do pokrzywienia drzew. Na ten temat powstało już wiele teorii. Jedna z nich mówi o tym, że drzewa zostały tak ukształtowane w wyniku celowej działalności ludzi, którzy hodowali je na tak zwane krzywulce. Drewno później wykorzystywano do celów stolarskich, takich jak na przykład budowa mebli. 

Inna z teorii, jak podaje portal Gs24.pl, mówi o tym, że drzewom obcinano czubki tuż nad najniższą gałązką odchodzącą od głównego pnia. Wówczas, funkcję pni przejmowała jedyna zachowana gałązka, która rosnąc kierowała się w kierunku światła. Jeszcze inna hipoteza głosi, że drzewa zostały skrzywione przez czołgi, które stacjonowały tam w 1945 roku. 

Krzywy Las
Fotografia: ONS

Krzywy Las

Zaskakująca teoria 

Historia Krzywego Lasu jest tak niesamowita, że zainteresowali się nią nawet Japończycy. W nowym spocie reklamowym samochodów Toyota wyjaśniają, dlaczego drzewa w podgryfińskiej miejscowości mają tak dziwny kształt. 

Rysunkowy filmik, w którym pojawiają się sosny o bardzo dziwnych kształtach wskazuje na to, że drzewa wygięły się za sprawką japońskich speców od marketingu, którzy w ten sposób chcieli zwrócić uwagę na bezpieczeństwo japońskich aut. 

Cóż, do dobrze znanych teorii o podgryfińskim lesie, należy dodać kolejną, prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni ;-)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów