Janusz Dzięcioł nie żyje. Zwycięzca "Big Brothera" zginął w tragicznym wypadku

Janusz Dzięcioł w marynarce i okularach w programie "Big Brother"
Fotografia: VIPHOTO/East News

Nie żyje Janusz Dzięcioł, zwycięzca "Big Brothera" i poseł na Sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej. Zmarł w tragicznym wypadku, w wieku 65 lat. 

Ta informacja obiegła media w błyskawicznym tempie i niezwykle nas zasmuciła. Nie żyje Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji programu "Big Brother". Miał 65 lat. O jego śmierci jako pierwsza poinformowała grudziądzka "Gazeta Pomorska". Teraz informację o śmierci Janusza Dzięcioła potwierdziła Agnieszka Reniecka, szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Jej słowa przytacza Radiozet.pl. 

Zobacz także: Nie żyje znany uczestnik polskiego "Mam talent!". Miał tylko 30 lat

Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął w tragicznym wypadku

Do wypadku doszło w piątek rano w okolicy Grudziądza. Samochód osobowy zderzył się na przejeździe kolejowym z pociągiem. Kierowca auta zginął na miejscu.

W mediach pojawiła się informacja, że zmarłym kierowcą był Janusz Dzięcioł. Teraz prokuratura potwierdził te informacje.

Otrzymałam informację ustną od prokuratora pracującego na miejscu, że ofiarą wypadku jest były poseł Janusz Dzięcioł - powiedziała Agnieszka Reniecka, szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu.

Reniecka dodała też, że nie zna jeszcze więcej szczegółów z miejsca zdarzenia. O samym wypadku informował także zespół prasowy PKP.

O godzinie 8:40 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Grudziądza pod pociąg relacji Toruń Główny-Grudziądz, pomimo czerwonych świateł, wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia. W wypadku zginął kierowca samochodu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny - poinformował PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Janusz Dzięcioł przez lata był komendantem straży miejskiej w Świeciu. W 2001 roku wygrał pierwszą edycję programu "Big Brother". Następnie związał się z polityką i był posłem na Sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także: Nie żyje Shelley Morrison. Znana aktorka zmarła po krótkiej chorobie

W tym roku odeszło od nas wiele gwiazd. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów