James Blunt zdradził sekret na temat hitu "You're Beautiful" i obraził swoich fanów

Mateusz Patyk 27.03.2017
James Blunt You're Beautiful
Fotografia: YouTube.com/James Blunt

Przy tej melodii z 2005 roku wiele świeżo poślubionych par rozpoczynało swój pierwszy taniec. Okazuje się, że nie mogli gorzej wybrać.

Nawet kilkanaście lat po premierze utworu "You're Beautiful", nadal wiele osób jest w stanie zanucić pochodzący z niego refren. Singiel w owym czasie był tak popularny, że tygodniami zajmował najwyższe miejsca list przebojów całego świata. Jednak James Blunt wyjawił, że postrzeganie tej piosenki jako romantycznego wyznania adresowanego do ukochanej osoby jest błędne. I to bardzo.

Wszyscy myślą "Ach, [Blunt] jest taki romantyczny. Chcę "You're Beautiful" jako piosenkę weselną". Ci ludzie są popieprzeni - powiedział muzyk w wywiadzie dla HuffingtonPost.com.

Pomimo że brytyjskiemu wokaliście piosenka ta kojarzy się bardzo dobrze - dzięki niej album Blunta zyskał miano najlepiej sprzedającego się w ciągu dekady na Wyspach - to błędna interpretacja jej słów wyprowadza go z równowagi.

Jesteś zaszufladkowany przez określenia typu "Och, James Blunt. Czy nie jest taki delikatny i romantyczny?". Więc, walić to. Nie, nie jestem. "You're Beautiful" nie jest subtelną i romantyczną j*baną piosenką. Jest o naćpanym jak j*bany latawiec kolesiu jadącym metrem, który obczaja cudzą dziewczynę, przy czym jej chłopak jedzie obok niej. [Ten koleś] powinien być zamknięty albo aresztowany za bycie pewnego rodzaju zboczeńcem - stwierdził James Blunt zapytany o prawdziwe znaczenie hitu.

No cóż, romantyczny czy nie, utwór "You're Beautiful" i tak zapisał się na kartach historii chociażby siódmym miejscem w rankingu najbardziej irytujących piosenek sporządzonym przez magazyn "Rolling Stone". Z kolei teledysk do singla zdobył aż dwie nagrody MTV Video Music Awards. 

James Blunt
Fotografia: East News

James Blunt w grudniu 2013 roku podczas koncertu celebrującego Pokojową Nagrodę Nobla w norweskim Oslo.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów