Lewandowski, jako kapitan, przed meczem wymaga od kolegów jednej rzeczy. Media sugerują wpływ żony

Katarzyna Leszczyńska 23.11.2017
Jakim kapitanem jest Robert Lewandowski?
Fotografia: EAST NEWS

Pomysł piłkarza jest zaskakujący.

Robert Lewandowski w polskiej reprezentacji pełni funkcję kapitana. W każdej drużynie jest to bardzo odpowiedzialne zadanie. Kapitan musi zagrzewać pozostałych zawodników do walki zarówno na boisku jak i w szatni przed meczem. Okazuje się, że Lewandowski znalazł na to niezwykle interesujący sposób, który być może podpatrzył u swojej żony.

Kapitan polskiej reprezentacji przed każdym meczem kadry wybiera jednego zawodnika, który ma zagrzewać od walki pozostałych członków drużyny. O tej tradycji, zapoczątkowanej przez Lewandowskiego, opowiedział Sławomir Peszko w rozmowie z TVN24. Okazuje się, że każdy zawodnik musi przejść przez wygłoszenie mowy motywacyjnej.

Jest wsparciem dla nas. Swoim zachowaniem na boisku i w szatni pokazuje, że całej reprezentacji zależy na głównym celu i to jest fantastyczne – powiedział Peszko na temat Lewandowskiego.

Do tej pory w rodzinie Lewandowskich to Anna wygłaszała mowy motywacyjne. Być maże właśnie od niej kapitan polskiej reprezentacji nauczył się zagrzewania do gry zawodników. Jedno jest pewne, te metody muszą skutkować, ponieważ nasi zawodnicy w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018 grali naprawdę świetnie.

Reprezentacja Polski w szatni
Fotografia: Instagram/Robert Lewandowski
Reprezentacja Polski w szatni
Fotografia: Instagram/Kuba Błaszczykowski
Kapitan polskiej reprezentacji
Fotografia: Instagram/Robert Lewandowski
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów