Jakich kobiet boją się mężczyźni? Oto zachowania, które mogą ich przestraszyć

Katarzyna Leszczyńska 07.11.2017
Jakiego zachowania kobiet boją się mężczyźni?
Fotografia: pexels.com

Niektóre z tych rzeczy są bardzo popularne. 

Ludzie różnią się charakterami. W zasadzie każdy człowiek ma pewne indywidualne cechy, które są bardziej lub mniej lubiane przez innych. Okazuje się, że płeć odgrywa tu duże znaczenie. Niektóre kobiety cechują się zachowaniami, których mężczyźni po prostu się boją. Nic dziwnego, niektóre z nich są naprawdę przerażające. Choć pewne z nich robimy podświadomie, lepiej się pilnować, jeżeli chcemy zbudować trwały związek. Portal Onet.pl przygotował listę tego typu zachowań.

Ciągła kontrola

Mężczyźni lubią mieć poczucie przestrzeni. Niektóre kobiety jednak tego nie rozumieją i zasypują ich ciągłymi telefonami i smsami. Żaden człowiek nie wytrzymałby mając świadomość nieustannej kontroli. Poza tym, permanenty kontakt może sprawić, że związek szybko się znudzi, zarówno jednej, jak i drugiej stronie. A to może doprowadzić jedynie do rozstania.

Oszukiwanie i ciągłe zmiany

Często jest tak, że kobiety, chcąc przypodobać się potencjalnemu partnerowi, zachowują się nienaturalnie. Później dochodzi do sytuacji, że tworzą związek, a oni odkrywają ich zupełnie inną naturę. Zaczynają się ciągłe kłótnie i rozliczenia. Mężczyzna wówczas czuje się oszukany i trudno mu się dziwić. Dlatego najlepiej od początku pokazać swoją naturę. W końcu tylko w ten sposób można być pewnym w stu procentach, czy jest się dobrze dopasowanym do siebie.

Mężczyźni nie lubię zbyt dużej ilości oczekiwań

Oczekują zbyt wiele

Nie od dziś wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Niektóre kobiety zaczynają oczekiwać i wymagać coraz więcej. Gdy natomiast tego nie otrzymują, zaczynają oskarżać partnera o wszystko, co im się nie udało. Stąd m.in. tyle nieudanych małżeństw. Mężczyźni wówczas nie czują się doceniani, co nie jest dobrym objawem w związku.

Czekają aż się domyśli

To akurat niezwykle częsta kobieca cecha. Dziewczyny marzą o księciu z bajki, który będzie spełniał każde ich marzenie, o którym oczywiście będzie wiedział bez dodatkowych tłumaczeń. Życie jednak nie jest filmem romantycznym, a mężczyźni nie potrafią czytać w myślach. Dopóki się tego nie nauczymy, nasze związki nie będą udane.

Używają seksu jako broni

Choć to dziwne zjawisko, niektóre kobiety szantażują swoich partnerów seksem. Np. używają go jako sposób na nagrodę i karę. To ma być przyjemnością, a nie rzuconą jak psu podczas tresowania kostką. Przy takim traktowaniu seksu, żadna ze stron nie będzie czerpała z niego satysfakcji. Mężczyźni też nie lubią, kiedy kobiety wyraźnie pokazują, że seks je nudzi. W takich sytuacjach lepiej porozmawiać ze sobą szczerze, niż stroić miny.

Mężczyźnie nie lubią pewnego zachowania u kobiety

Mówią z podziwem o innych

Wystarczy postawić się na miejscu naszego mężczyzny. Czy chcemy, żeby on zachwycał się swoją koleżanką z pracy lub każdą aktorką, którą widzi na ekranie podczas wspólnego oglądania filmu? Jestem przekonana, że większość kobiet odpowie nie. Zatem również my nie powinnyśmy stawiać ich w takiej sytuacji, nawet chcąc wzbudzić w nim zazdrość.

Są twarde i samowystarczalne

Wiele kobiet w dzisiejszych czasach lubi twardo stąpać po ziemi i nie ma w tym nic złego. Od czasu do czasu jednak warto oddać się pod opiekę partnerowi. To może być błahostka, nawet pomoc w odkręceniu słoika. Mężczyzna, który czuje się potrzebny, zdecydowanie też jest dowartościowany. Nie warto jednak wyolbrzymiać zagrożenia lub stawiać ich w sytuacji, gdy na każdym kroku muszą nas wyręczać. Związek to przede wszystkim partnerstwo.

Nieustannie podkreślają swoją pozycję w związku

Mężczyźni nie lubią kobiet walczących o swoją pozycję w związku. Tak jak w poprzednim punkcie – związek jest partnerstwem. Nieustanne pokazywanie swojej wyższości lub podkreślanie siły na dłuższą metę jest męczące dla obu stron. Nie warto tego wykorzystywać.

Oczywiście nie każdy mężczyzna jest taki sam. Jednemu te rzeczy nie będą przeszkadzać, inny będzie miał ich o wiele więcej. Trzeba też podkreślić, że i mężczyźni mają takie cechy, które nie odpowiadają ich partnerkom. Warto jednak się z nimi zapoznać i od czasu do czasu przypomnieć, gdy znów będziemy chciały narzekać na to, że nie jesteśmy doceniane.

Mężczyźni nie lubią wymagających kobiet
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów