Dziecko Meghan i Harry'ego nie będzie księciem?

Paulina Ermel 07.05.2019
Księżna Meghan i książę Harry
Fotografia: instagram.com/kensingtonroyal

Księżna Meghan i książę Harry powitali na świecie syna. Nie wiadomo jeszcze, jak ma na imię maluch. A czy "baby Sussex" zostanie księciem? Wszystko wskazuje na to, że nie!

6 maja nad ranem przyszedł na świat pierwszy syn księżnej Meghan i księcia Harry'ego. Nie wiadomo jeszcze jak "baby Sussex" będzie miało na imię. Wiele jednak mówi się już o tytule, jaki odziedziczy.

Okazuje się bowiem, że potomek książąt Sussex nie dostanie tytułu księcia. Co takiego mówi królewskie prawo?

Dziecko Meghan i Harry'ego nie będzie księciem?

Jeszcze na początku XX wieku król Jerzy V ustanowił zasadę, która mówi o tym, że najstarszy syn księcia może używać niższego tytułu swojego ojca. Dlatego właśnie syn księcia Harry'ego zostanie hrabią Dumbarton.

Oczywiście prawo to może zmienić królowa Elżbieta II, która już kilka razy odstąpiła od tej zasady. Zauważcie, że nie tylko książę George nosi tytuł księcia. Zarówno Charlotte, jak i Louis otrzymali książęce tytuły. 

Już dziś wiadomo jednak, że syn Harry'ego i księżnej Meghan będzie miał podwójne obywatelstwo - brytyjsko-amerykańskie. Więcej informacji pojawi się na dniach.

Jeszcze niedawno Meghan i Harry brali ślub, który oglądały na całym świecie miliony! Pamiętacie jeszcze tę uroczystość? Przypominamy migawki z tego wydarzenia!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów