Nie nosisz maseczki ochronnej? Jej brak może cię słono kosztować

Malwina Wasilewska 16.04.2020
kobieta i dziecko w maseczce ochronnej
Fotografia: Shutterstock

Za nieprzestrzeganie przepisów grozi nam wysoki mandat. Bez maseczki nie wychodź z domu!

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Polsce od czwartku 16 kwietnia do odwołania mamy obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Co nam grozi za nieprzestrzeganie tego przepisu?

Zobacz także

Mandat za brak maseczki ochronnej

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński uspokaja, że nakładanie mandatów przez policję z powodu braku maseczki ochronnej jest ostatecznością. Jednak w sytuacjach, gdy nie zareagujemy na pouczenie, musimy liczyć się z konsekwencjami. Mandat wyniesie nas 500 zł, a kara administracyjna od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Zgodnie z nowym przepisem maseczki należy nosić podczas przemieszczania się nie tylko pieszo i środkami komunikacji publicznej, ale także rowerem, motocyklem, skuterem, hulajnogą, pieszo oraz samochodem.

Maseczki mają ochronić nas przed koronawirusem. Mimo że nie dają nam 100% gwarancji, to jednak mogą okazać się skuteczne w zahamowywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów