Co zrobić, żeby wydawać się bardziej inteligentnym? Wystarczy przestać używać tego jednego słowa

Katarzyna Leszczyńska 24.01.2018
Co zrobić, żeby dodać sobie inteligencji?
Fotografia: pixabay.com

Stosowanie się do tego doda nam również pewności siebie.

Czy można dodać sobie inteligencji? To bardzo kontrowersyjne pytanie. Jedni twierdzą, że inteligentnym można być po prostu i nie da się tego zmienić. Okazuje się jednak, że można sprawiać wrażenie nieco bardziej błyskotliwego. Zwłaszcza w rozmowie z innymi. A wiadomo przecież, że to, w jaki sposób się komunikujemy, może świadczyć o nas samych. Wystarczy wyeliminować jedną rzecz z mowy, żeby sprawić wrażenie bardziej inteligentnego.

Zobacz także: Osoby z jakimi imionami są najinteligentniejsze?

Badania wykazały, że najważniejsze jest utrzymywanie kontaktu wzrokowego z rozmówcą. Dzięki temu jesteśmy postrzegani jako bardziej pewni siebie i właśnie inteligentniejsi. Okazuje się jednak, że jest coś bardziej zaskakującego, co sprawi, że dodamy sobie profesjonalizmu podczas konwersacji. Warto unikać wszelkiego rodzaju wypełniaczy w zdaniach, przede wszystkim popularnego „yyy”. Nie świadczą one o naszym profesjonalizmie i inteligencji.

Jedna rzecz wystarczy by dodać sobie inteligencji

Co wyróżnia inteligentnych ludzi?

Należy też zwrócić uwagę na ton, jakim mówimy. Osoby, które są inteligentne z reguły wypowiadają się zwięźle, na temat, ale mówią wyraźnie i mają doskonałą dykcję. Wiedzą, co zrobić, żeby zwrócić uwagę odbiorcy i sprawić, żeby dobrze ich zrozumiał. Osoby o nieco niższym IQ mogą mieć z tym problem. Dlatego też ludzie przemawiający publicznie, zwłaszcza na ważnych stanowiskach, zawsze dbają o swoje umiejętności retoryczne. 

Choć inteligencja jest cechą wrodzoną, może się okazać, że da się ją upozorować. Wystarczy odpowiednio zachowywać się podczas rozmowy. Wówczas osoba, z którą się komunikujemy, będzie nas traktowała poważniej i na pewno będziemy odebrani profesjonalnie. Tę taktykę warto stosować przede wszystkim podczas oficjalnych rozmów służbowych. Jednak również w życiu codziennym mogą okazać się zbawienne. W końcu liczy się dobre wrażenie.

Jak sprawić wrażenie inteligentnego?
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów