Jak wypaść dobrze na przyjęciu i sprawić, by ludzie nas lubi? Wystarczy zrobić jedną rzecz

Natalia Dziedzianowicz 21.06.2017
Jak wypaść dobrze na przyjęciu?
Fotografia: East News

Jak wypaść dobrze na przyjęciach? Jak być mistrzem konwersacji i wzbudzać sympatię u ludzi? Kluczem do sukcesu jest empatia. 

Jak zdradził w swoim artykule współzałożyciel portalu Medium "Jak być uprzejmym" Paul Frost, nie jest to trudne. W sytuacji poznawania nowej osoby Frost zadaje dużo pytań i stwarza sytuacje, w której to ta druga osoba głównie mówi. Stara się jednak unikać pytań o miejsce zamieszkania i zawód.  Kiedy mimo wszystko wypłynie to podczas rozmowy - rzuca zgrabny komentarz: "wow, to wydaje się być trudne"!.

Kierowanie się empatią na spotkaniach może wydawać się proste, ale w rzeczywistości jest sprzeczne z intuicją. Prawda jest taka, że każdy lubi mówić o sobie - szczególnie podczas spotkań towarzyskich. Sztuką jednak jest słuchanie innych i odpowiednie reagowanie. Empatia łączy ludzi i prowadzi do harmonijnych związków. W dzisiejszych czasach, w dobie social mediów, empatia niestety zanika. Młodym ludziom sugeruje się w tym celu czytanie wielkich tytułów literackich, aby mogli wyobrażać sobie różne sytuacje z innego punktu widzenia. 

Są różne szkoły mówiące o zasadach bycia uprzejmym. Ale w sedno trafia zdanie wypowiedziane w filmie "Blast from the Past" przez postać Brendana Frasera:

Maniery są sposobem pokazywania innym ludziom, że nam na nich zależy - powiedział.

Zgadzacie się z tym? :-)

giphy (5)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów