Po czym poznać, że ktoś jest nami zainteresowany? Zdradzą go te zachowania

Anna Respondek 09.11.2017
Flirtowanie
Fotografia: EAST NEWS

Wystarczy dobrze przyjrzeć się mowie ciała. 

Każda z płci ma swoje własne sposoby uwodzenia, dzięki którym w niebezpośredni sposób pokazuje, że jest zainteresowana bliższym kontaktem z potencjalnym partnerem lub partnerką. Ważnym elementem, o którym zapomina większość ludzi, jest mowa ciała.

Nie zawsze potrafimy wyrazić nasze odczucia wprost, wstydzimy się i zastanawiamy, czy będzie to dobrze odebrane. Dlatego właśnie część tej roboty "odwala" za nas nasze ciało, które wysyła swoje własne znaki. Jak to wygląda u kobiet, a jak u mężczyzn? 

giphy-downsized

Kobiety

Kobiety potrafią znacznie lepiej odczytywać niewerbalne znaki, które przysyłają im mężczyźni. Same jednak równie chętnie korzystają z tajnych technik mowy ciała, aby pokazać, że są zainteresowane dalszym rozwinięciem znajomości. 

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na uśmiech, jeśli kobieta nie uśmiecha się jedynie zdawkowo do mężczyzny, to daje mu znać, że go polubiła i chętnie z nim porozmawia. Istotny jest również kontakt wzrokowy, im dłużej utrzymany, tym bardziej mężczyzna podoba się kobiecie. O tym samym świadczy, doskonale wszystkim znany, ruch odrzucania włosów do tyłu i odsłaniania szyi. 

Jeśli niewiasta nie unika kontaktu cielesnego, a jej stopy są skierowane w stronę rozmówcy, to zdecydowanie można uznać, że jest nim bardzo zainteresowana. 

W przypadku pozycji siedzącej ważne są trzy elementy, plecy i biust, dłonie i ułożenie nóg. Wyprostowana sylwetka uwypukla kobiece walory i pokazuje, że rozmówczyni jest pewna siebie, ręce wsunięte między uda lub założone na wysokości kolan podkreślają jej zmysłowość, podobnie jak noga założona na nogę.   

giphy-downsized

Mężczyźni

U mężczyzn pod uwagę należy wziąć podobne czynniki, co u płci przeciwnej. Niektóre z nich są bardziej istotne, inne nieco mniej. Niezwykle ważne jest spojrzenie, jeśli twój rozmówca najpierw patrzy ci dłuższą chwilę w oczy, a potem wzrok kieruje na twoje usta i nos, to zdecydowany znak, że mu się spodobałaś.

Podobnie jak u kobiet duże znaczenie ma również uśmiech, szczególnie ten, który "dochodzi" do samych oczu. Jeśli śmieją się również one zainteresowanie tobą nie jest jedynie markowane. Zauroczeni mężczyźni często poprawiają na przykład krawat czy marynarkę, potrafią również przygładzać włosy, ponieważ chcą być pewni, że ci się spodobają. 

Jeśli chodzi o stopy i postawę mężczyzny, to jeśli widzisz, że jego jedna stopa wysunięta jest w twoją stronę, a całe ciało napięte i wyprostowane, to dobry znak. Z podobnego założenia można wyjść, kiedy mężczyzna nachyla się do kobiety i wyciąga do niej ręce. 

Czy teraz będzie Wam łatwiej flirtować? ;)

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów