Jak tani może być abonament?

Artukuł sponsorowany 28.07.2017
Jak tani może być abonament?

Czy miałeś kiedyś wrażenie, że oferty abonamentowe wszystkich operatorów są niemal takie same? Czy w takim razie na tym tle można wyróżnić się jedynie (lub aż) ceną?

Kto da mniej?

Pytanie z pozoru wydaje się nie należeć do specjalnie trudnych. Przyglądając się ofertom abonamentowym największych operatorów w Polsce, łatwo można zauważyć, że przeciętna miesięczna kwota, którą trzeba na ten cel przeznaczyć to około 40 zł – zakładając oczywiście, że nie obowiązują Cię dopłaty z uwagi na zakup telefonu. W takim wypadku wydatek ten może wzrosnąć nawet do kilkuset złotych, co jest kwotą niebagatelną.

Od pewnego czasu niewiele się w tej materii zmieniało, aż do teraz. Nowa kampania Virgin Mobile z hasłem „19 to mało” to przemiłe zaskoczenie dla użytkowników i gorzka pigułka dla konkurencji. Firma od początku działalności kojarzona jest z innowacyjnym podejściem do klienta oraz prostymi, ale bardzo skutecznymi rozwiązaniami, co jest sporą zasługą właściciela w osobie Richarda Bransona. Teraz jednak zaszokowała tak niską ceną, która jest obecnie właściwie bezkonkurencyjna. Aż ciśnie się na usta pytanie – skoro można mieć taką ofertę, za co płaciliśmy do tej pory? I dlaczego inni również nie pójdą tą drogą?

Póki co największymi wygranymi takiej sytuacji są oczywiście klienci Virgin Mobile. Za cenę kawy z ciastkiem otrzymują każdego miesiąca możliwość wykonywania nielimitowanych połączeń na komórki, nielimitowane SMS-y oraz pakiet aż 3 GB Internetu. A dla bardziej wymagających Virgin uruchomiło również dwa inne pakiety, za 29 zł i 39 zł. Są one bardziej rozbudowane i nadają się z powodzeniem dla klientów biznesowych, którzy z telefonem nie rozstają się nawet podczas snu.

Jak utrzymać klienta? Pozwól mu odejść!

To bardzo luźna transformacja znanego cytatu z „Małego Księcia” w odniesieniu do kolejnej praktyki Virgin Mobile. Operatorzy sieci komórkowych przyzwyczaili nas do tego, że znacznie lepiej traktują nowych klientów niż stałych użytkowników. Z tego też powodu oferują jedynie umowy długoterminowe, zwykle na 24 lub 36 miesięcy. Dopiero od niedawna pojawiły się również warianty roczne, choć i to wydaje się bardzo długim okresem.

Zdecydowanie pod prąd poszło Virgin Mobile. Otóż umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, a okres wypowiedzenia wynosi zaledwie 30 dni. Dzięki tym przejrzystym i uczciwym warunkom w każdej chwili możesz zrezygnować z usług firmy. A do tego zrobisz to zupełnie bezpłatnie, co w przypadku innych sieci jest niemożliwe – za przerwanie zobowiązania zawsze należy uiścić niemałą kwotę.

Dlaczego Virgin Mobile zdecydowało się na tak ryzykowny krok? Odpowiedź wydaje się nadzwyczaj prosta. Otóż, oferując klientowi wysokiej jakości usługi, idealnie dopasowane do jego potrzeb (które zresztą samodzielnie może skomponować), z jakiego powodu firma miałaby się obawiać zerwania umowy? To podejście być może ma niewiele wspólnego z biznesem, ale zgodnie z doświadczeniami Richarda Bransona, znakomicie sprawdza się w interesach. Virgin Mobile oferuje warunki uczciwe, przejrzyste i w dodatku ponad miarę nowatorskie!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów